Presunúť na hlavný obsah

Dopracujte sa k dĺžke svojich snov: Hair stylistka radí, ako na zničené a polámané vlasy

Krása

Veľa žien bojuje s problémom, kedy sa k vytúženej dĺžke vlasov nedokáže dopracovať. Kde robia chybu a ako sa to dá vyriešiť? Zničené a polámané vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť - a nielen v salóne krásy, ale aj doma.

Veľké množstvo žien, túži po krásnych, dlhých vlasoch, len práve spomínaná dĺžka a jej dosiahnutie ich častokrát roky trápi. Hoci sa o svoju korunu krásy starajú, nie a nie sa k požadovanému efektu dopracovať. Nič však nie je nemožné. My sme vyspovedali absolútnu jednotku vo svete krásy, majiteľku salóna DNJ DNA, Karolínu Volkov a jej team hair stylistov, ktorí nám prezradili ako si poradiť s poškodenými a polámanými vlasmi. 

Prečo má väčšina žien problém dopracovať sa k dĺžke, po ktorej túži? Kde robia najčastejšie chybu? 

Je to jednoduché, naše telo a vlasy vnímajú ročné obdobia. Kým v zime rastú naše vlasy najpomalšie, v lete sa vlasom darí. Vypadávanie vlasov na jeseň a v zime je časté a priam bežné, keďže im zjednodušene povedané chýbajú slnečné lúče. Vypadávanie vlasov v lete a na jar zas tak bežné nie je, naopak výnimočné - vtedy treba hľadať príčinu a nájsť riešenia, môže totižto ísť aj o zdravotný problém. 

Okrem hormonálnych zmien či užívania určitých liekov, ktoré majú na rast a vypadávanie vplyv. Je najväčším faktorom stres, ktorý ovplyvňuje celkové zdravé fungovanie človeka a negatívne vplýva teda samozrejme aj na naše vlasy. Počas stresu, sa v tele tvorí viac mužského hormónu androgénu, ktorý má za následok úbytok vlasov. 

Ak má človek genetickú predispozíciu na vypadávanie vlasov, stres či akýkoľvek diskomfort pre naše telo a bunky padanie vlasov urýchľuje. V prípade, že sa človek dlhodobo vystavuje stresu, vlasy rýchlejšie ukončujú rastovú fázu a začnú vypadávať. Veľmi dôležité je teda v období, kedy sa cítime nebyť najviac “ fit “ dodávať telu vyživové doplnky zvnútra, ale aj zvonka v podobe vlasových masiek, či správnej starostlivosti. 

Ako sa o vlasy starať, ak chceme podporiť ich rast? 

Pokiaľ ide o výživové doplnky samotné obrovským pomocníkom pre pleť, ale rovnako aj spomínané vlasy je kolagén. Skvelým doplnkom sú aj klasické vitamíny ako je C a B - pozor “ žiaducé “ účinky vo forme lepšej pleti takmer isté.

Tipy na dobrú starostlivosť v domácom prostredí? Ako často a aké kúry absolvovať v salóne krásy?

Vypadávanie vlasov má na svedomí samozrejme ale aj nesprávna starostlivosť. Najčastejším vinníkom sú neprofesionálne príliš chemické zásahy ako napríklad keratínové narovnanie vlasov, ktoré môže dopadnúť takisto skvele ako aj katastrofou pre vaše vlasy - dávajte si teda pozor do koho rúk sa zveríte a koľko skúseností s týmto ošetrením odborník má. Previnilo sa môžete cítiť aj pokiaľ oblubujete drsné česanie a tzv.,  vyčesávanie či príliš prúdke sušenie horúcim vzduchom - kulmy a žehličky teda naozaj vynechajte, teplo je pre oslabené vlasy veľkou hrozbou. Takisto to platí pri nadmernom slnečnom žiarení, ktoré porušuje väzbu vo vnútri vlasu, toto platí aj pre umelé UV žiarenie ako je solárium, ktoré im naozaj neprospieva. 

Pozor treba dať aj na veľmi časté umývanie, ktoré je pre vlasy zaťažujúce. V prípade česania sa takisto neodporúča rozčesávať mokré vlasy, výnimkou je jedine ak máte v nich aplikovaný produkt - vlasy by ste na mokro mali rozčesávať jedine s maskou či kondicionérom pred finálnym opláchnutím, no nie po ňom. 

Odborníci odporúčajú vždy vlasy jemne presušiť pri akejkoľvek naslédnej úprave. Čo nesmieme opomínať je výber správnych produktov, to čo sedí kamarátke totižto nemusí sedieť nám, len za to že je to “skvelé“.

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

Počúvajte vlastné telo a reakcie na dané produkty, veľkú rolu v tomto prípade totižto zohráva aj genetika a iné faktory - kupovať produkty na padanie vlasov teda určite nestačí. Ak pozorujete, že musíte vlasom venovať veľa námahy na to aby rástli a aby bola vaša vlasová pokožka zdravá je naozaj správnym krokom vyhľadať odborníka - tým  najpovolanejším odborník nie je kaderník, ale trichológ či obe v jednom. Túto službu môžeme pokojne nazvať terapeutickou či až liečebnou.

Trichológia je zjednodušene povedaná náuka o vlase a vlasovej pokožky. Snahou trichológa je zastaviť klientku od nekotrolovaného nákupu produktov na základe reklám a zastaviť ju od zúfalého bezcielneho skúšania prípravkov, ktoré spôsobujú, že vlasová pokožka trpí ešte viac a dostáva klientku do začarovaného kruhu.

Čím skôr sa žena s problematickou pokožkou, či častým alebo intenzívnym padaním vlasov zverí do rúk trichologičky/, tým je väčšia šanca na “ uzdravenie“ . Momentálne začínajú byť hair stylisti našťastie veľmi upovedomelí a zaujímajú sa čoraz viac aj o vlasy samotné, nielen estetický výsledok - preto môžete v kvalitnom kaderníctve očakávať, že kaderníčka ovláda trichologické základy a teda spojíte príjemné s užitočným.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe