Presunúť na hlavný obsah

Páperová bunda verzus kabát: Keď pochopíte toto zlaté pravidlo kombinovania, vykúzlite z nich desiatky outfitov

Móda

Kolekcia CHILL CITY OD ANSWEAR založená na kontraste prináša nové možnosti kombinovania štýlov. Keď sa elegancia zmieša s pouličnou módou, vznikne niečo ojedinelé.

VIDEO:  Nalaďte sa na vlnu CHILL CITY od ANSWEAR v duchu dynamiky mestského štýlu

Prichádzajúce zimné mesiace so sebou nesú aj večnú dilemu – páperová bunda alebo kabát? Práve tá rozdeľuje módne maniačky na dve skupiny. Módni kritici však odporúčajú mať v šatníku obidve možnosti. 

Chill City ako kontrast elegancie a pouličnej módy

Kolekcia CHILL CITY od ANSWEAR je založená na kontraste elegancie a pouličnej módy, práve to ju robí originálnou. Línia minimalizmu vychádza z ruchu a dynamiky veľkomesta. Rýchlejší životný štýl a komfort idú ruka v ruke a s ním aj nové varianty outfitov. Ženy, ktoré sú neustále v pohybe medzi mrakodrapmi moderných tvarov a nechcú sa vzdať svojho komfortu, môžu takisto vniesť do svojho šatníka kus elegancie a zažiariť tak v svetle mestských svetiel. 
Farebná paleta sa tentoraz upína na čiernu a bielu. Kontrast týchto neutrálnych nadčasových farieb dopĺňa spojenie rôznych strihov, materiálov a textúr. „Kombinujú sa bundy so vzdušnými sukňami a vysokými podpätkami. Obliekame si mikinu a tenisky pod klasické vlnené kabáty. Je to pestré, rozmanité, dynamické a svieže,“ prezradila módna stylistka a PR manažérka Renáta Drdulová.

Zlaté pravidlo kombinovania 5x5

Vyberte si svojich spoločníkov do šatníka na zimnú sezónu tak, aby ste ich mohli vzájomne kombinovať na niekoľko spôsobov. Výber nadčasových modelov funguje pritom vo vašom šatníku ako kapsule – môžete ich vzájomne striedať a kombinovať. Vytvárať desiatky outfitov bez toho, aby ste v skrini hromadili oblečenie, ktoré ste kúpili, lebo veď stálo „len pár eur“ a „oplatilo sa to“.

Páperová bunda

Pohodlie a štýl sú v mrazivom meste nevyhnutnosťou. Páperové bundy, ktoré sa k nám transformovali z 80. rokov vôbec nemusia plniť len úlohu teplej bundy bez vkusu. V centre veľkomiest ich ikony nosia s gráciou a to pomerne jednoducho. Pokojne si pod ne oblečú svetrové obtiahnuté šaty a biker boots, alebo naopak nohavice s vysokým pásom a čižmičky na podpätku. Hra s objemom a štruktúrami materiálov je to, čím vznikajú nespočetné kombinácie.

Kabát

Naopak, elegantný klasický kabát k sebe najnovšie priťahuje prvky street stylu. Kabát po kolená alebo siahajúci až do polky lýtok kombinujte s mikinou a teniskami. Nosia sa o veľkosť väčšie nielen mikiny, ale aj samotné kabáty. Voľne padnuté široké ramená a dlhšie rukávy sa preniesli z 80. rokov.

Nohavice s vysokým pásom

Keď pred pár rokmi prišli do módy nohavice s vysokým pásom, mnohí sa chytali za hlavu a čakali, že tak rýchlo ako prišli, aj odídu. Dnes, ani sme sa nenazdali a tento kus odevu má svoje miesto v šatníku mnohých žien. Zdôrazňuje totiž postavu a drží ženský charakter celkového dojmu. V tomto prípade môžete siahnuť po oversized svetri, pulóvri alebo kabáte. Topánky voľte na vyššom podpätku.

Bavlnená košeľa, blúzka alebo sveter

Všetky z možností ako košeľa, blúzka či sveter sa hodia k bunde, aj ku kabátu. Ide o klasické kusy oblečenia, ktoré buď vo svojej monochromatickej verzii alebo expresívnych grafických kombináciách pôsobia sviežo a mladistvo. Nebojte sa vrstvenia a celkový look umocníte výberom doplnkov – od baretiek, cez klobúky alebo čiapky.

Kožená sukňa 

Typicky ženský kúsok šatníka prechádza rovnako revolúciou v obliekaní a mixovaní štruktúr a textúr. Napríklad taká kožená sukňa s ležérnym svetrom alebo mikinou tvorí skvelý základ práve pre nosenie páperovej bundy po pás alebo mierne pod zadok. Na hlavu môžete dať obyčajnú klasickú čiapku a spolu s čižmičkami na podpätku dosiahnete akčný look do mesta.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus