Presunúť na hlavný obsah

Klobúk ako koruna osobnosti: Tieto variácie boli IN kedysi a populárne sú aj dnes

Móda

Klobúková móda, prešla vrámci niekoľkých storočí obrovskými zmenami. Menil sa ich vizuál, použité matriály, no faktom zostáva, že dámy vždy nosili klobúk. A to sa ani v 21. storočí nemení.

V dnešnej dobe je možností skutočne veľa, stačí si vybrať ten, ktorý sa vám páči tvarovo. Samozrejme klasikou a univerzálnou voľbou sú veľké plstené klobúky. Aj tie sa však objavujú v mnohých farebných odtieňoch a dávajú tak priestor vyniknúť vašej osobnosti, či aktuálnej nálade.

Štýl, ktorý vás vráti v čase

K elegantnému outfitu sa zaručene bude hodiť klobúk, ktorý skrátka nikdy nevyjde z módy. Jednoduchý, nadčasový doplnok, dokáže zmeniť naozaj veľa a dôkazom je aj tento variabilný look. Tón v tóne nikdy nesklame a podčiarkente ním práve spomínanú eleganciu.

Inšpirujte sa: Jeansy 4x inak: Takto ich noste, ak máte po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

Čo sa týka materiálu, nemusíte siahnuť len po plstenej klasike, vynikne aj slamenná varianta. Tento štýl, vás vráti v čase a vy sa budete cítiť sebavedomá a výnimočná. 

Ležérnosť, ktorá očarí

Či už nám veríte alebo nie, aj tento retro kúsok si našiel svoje miesto vo svete módy a aktuálne je považovaný za veľmi trendy a moderný kúsok. Móda a neustále vracia a tento doplnok na hlavu je toho dôkazom. Takto skrátka rozhodne prilákate pozornosť okolia.

Štýlový klobúk v rovnakej farbe s kabátom je skvelou voľbou. K bezchybnému vzhľadu, už len stačí jednoduchá plisovaná sukňa, kvalitné okuliare a hotovo. Nič viac vám netreba. 

Sofistikovaná bohémka

Ak uprednostňujete niečo menej nápadné, siahnite po tomto type klobúka. Dávajte si však pozor aj na to, ako upravíte svoju korunu krásy pod ním. Je totiž dôležité, aby vlasy podčiarkovali váš celkový look a to čo ním chcete povedať.

Neprehliadnite: Kardigány, vesty a svetre s objemnými rukávmi: Trendy na jar 2021 sú jasne definované

Dobrou voľbou sú klasické vlny, rovné vlasy, či beach waves. Áno, pri klobúkoch, treba myslieť aj na takýto detail.

- Najčítanejšie -