Presunúť na hlavný obsah

Milovala ju Carla Bruni aj Jacqueline Kennedy-Onassis: Na túto diétu nedali prvé dámy dopustiť

Zahraničné celebrity

Pozrite sa s nami, ako sa ženy, ktoré boli roky stredobodom pozornosti udržiavali vždy vo forme. Povestné sú nielen svojim šarmom, ale aj figúrou.

Sú synonymom inteligencie a vyberaných spôsobov

Vždy boli a sú stredobodom pozornosti natoľko, že záujem v rámci starostlivosti o ich vzhľad, nikoho neprekvapí. Dodnes sú ikonami a inšpiráciou pre tisícky žien po celom svete

Napriek tomu, že bola “Jackie” prvou dámou len dva roky, ostáva na výslní a módnou ikonou dodnes. Táto žena je synonymom inteligencie a vyberaných spôsobov. Svoju reprezentatívnu a nádhernú postavu si však udržiavala za každých okolností veľmi striktným jedálničkom. Nikdy nebola príliš na nejaké veľké cvičenie, takže stravu si naozaj strážila. 

Prečítajte si: Paparazzi fotograf stále v pätách Angeliny Jolie či iných celebrít: Ako vyzerá život človeka, ktorého ostatní nemôžu vystáť?

To, čo tieto dve prvé dámy spája je nielen nonšalantnosť a grácia, ale aj pohľad na to, čo do svojho tela dávali. A hoci je medzi nimi takmer dvojgeneračný vekový rozdiel, paradoxne mali rovnaké zásady. Obe boli verné určitým veciam, z ktorých neupúšťali. 23 dní v mesiaci sa držali svojho jedálnička a zvyšných sedem dní si dopriali všetko, na čo mali chuť. A vidieť, že to funguje skvele, lebo figúru mali naozaj závideniahodnú.

Jedálniček mali založený na týchto potravinách

Základom ich jedálnička bolo ovocie a zelenina. Obe si zakladali na tom, aby v priebehu dňa skonzumovali minimálne 10 druhov ovocia a zeleniny, pričom dbali na ich rôznorodosť. Týmto spôsobom zároveň telu dodávali všetky potrebné látky, vitamíny a živiny, no s takmer nulovým príjmom kalórií.  

Deň začínali vareným vajíčkom a čajom, na obed ich na tanieri čakal tvaroh, s čerstvým ovocím. Večerali rybu so zeleninou na pare alebo šalátom, či samotný šalát. Takáto skladba jedálnička totiž nielen zasýti, ale príjem kalórií je skutočne minimálny. 

Svojmu telu tak doprajete to, čo potrebuje, no zároveň zbytočne nenaberáte na objeme a váhe. A to sa veru nielen v letných mesiaccoch počíta. 

Vzorový jedálniček prvých dám

  • Raňajky: varené vajíčko, zelený alebo čierny čaj
  • Obed: tvaroh s malinami, jahodami, čučoriedkami, černicami a  sladkými hruškami 
  • Večera: sumček na masle s brokolicou, cuketou, cibuľkou, baklažánom a mrkvou na pare​​

Tak čo, skúsite tento spôsob stravovania aj vy?

Mohlo by vás zaujímať: 50-tničky, ktoré patria medzi tzv. šoubiznisové zlatíčka: Čo robí tieto hollywoodske ženy také obľúbené?

- Najčítanejšie -