Presunúť na hlavný obsah

Magdaléna Šebestová žije tak, aby bola šťastná: Neúspech alebo vlastné chyby považuje za príležitosť

Slovenské celebrity

Nádherná Slovenka, bývalá riaditeľka Miss Slovensko a dnes úspešná manažérka luxusných šperkov, Magdaléna Šebestová, presne vie, čo je v živote podstatné. My sme ju vyspovedali a prezradila, aké je dôležité nájsť vo všetkom balance, čo zahŕňa jej job snov, svoje plány aj vízie do budúcnosti.

Aká bola Magda pred 10 rokmi a aká je dnes?

Je rozvážnejšia, zodpovednejšia, samostatnejšia, vyrovnanejšia a vo všetkých smeroch kľudnejšia a pozitívnejšia. 

Akým heslom sa v živote riadiš? Máš niečo, čoho sa držíš a neupúšťaš z toho?

Neúspech alebo vlastné chyby považujem za príležitosť niečo nové sa naučiť. Nikdy nemyslím na to, čo sa môže pokaziť, ale na to čo sa môže podariť. Pozitívne myslenie a sebaláska je základ.

Čo bolo pre teba vrámci kariéry najväčšou školou?

Každá práca ma osobnostne posunula vyššie a pomohla. Ako riaditeľka Miss, alebo manager módneho domu a teraz manager s luxusnými šperkami, musíte byť nebojácnym lídrom a členom teamu, ktorého budú s radosťou a pokojne nasledovať.

Každý rozvoj trvá roky. Keďže pracujem väčšinou v ženskom kolektíve najťažšie bolo ustrážiť si, aby vzťahy na pracovisku boli vždy také, aby sa ľudia do práce tešili a boli motivovaní. Naučila som sa byť autentická a otvorená, v rozumnej miere rizika.

Ako vyzerá tvoj pracovný deň? Čo všetko zastrešuješ a na čo musíš dohliadať?

Som Area manager Halada pre Slovenskú republiku. Je to šperková spoločnosť, ktorá v Čechách funguje už 40 rokov, čiže tam má silnú tradíciu a zázemie. V roku 2019 sa rozhodli expandovať na Slovensko a odvtedy ich v rámci SK zastupujem. Otvorili sme prvú pobočku a pracujeme na ďaľších dvoch. Predajňu navštevujem denne a kontrolujem jej bežný chod a aktivity tak, aby klient od nás odchádzal maximálne spokojný a opätovne sa vracal.

Ktoré šperky sú pre teba srdcovkou? Máš nejaké také, ktoré možno neskôr odovzdáš generačne Ninke?

Pri svojej práci som si k šperkom vytvorila vzťah. Mám rada šperky s príbehom, alebo symbolikou. Ninka už zopár šperkov má, ktoré jej budú pripomínať významné životné udalosti. 

Aký šperk by mala mať každá žena? Sú to práve perly? Už sama Coco Chanel tvrdila, že sa hodia na každú príležitosť.

Perly a diamanty sú basic prvkom každého šatníka modernej ženy. Perly už dnes nepatria len ako súčasť k malým čiernym, alebo usadlému kostýmu. Perlové spoločnosti vytvárajú šperky na dennodenné nosenie. Dodajú jednoduchému outfitu sofistikovanosť, nežnosť a eleganciu. Majú ukľudňujúce a utišujúce vplyvy, vyrovnávajú karmu a posilňujú vztahy.

Ktoré perly sú považované za najvzácnejšie?

V butiku sme mali česť vystavovať kráľovnú perlových šperkov. Náhrdelník " Maxima" značky Gellner, ktorého cena je viac ako milión eur a ide o najväčší perlový náhrdelník na svete s perlami s ohromujúcim priemerom a ratingom AAA, čo je pre túto veľkosť perál veľmi vzácne. Tento náhrdelník je na predaj a ide o zberateľský kúsok.

Skús prezradiť nejaký návod ako sa v nich môže vyznať aj laik. Čo si všímať ak si chcem perlový šperk zadovážiť?

Pravá perla vzniká vo vnútri živého organizmu. Vzácnejšie sú morské perly ako sladkovodné. Každá je unikátna svojou veľkosťou, farbou, leskom, tvarom a povrchom. Perly sa hodnotia na základe všetkých týchto kritérií a od toho sa odvíja aj ich cena. Pravá perla má svoj certifikát pravosti. Podľa toho kde bola perla ulovená rozoznávame Akoya perly - Japonsko, Tahitské perly - Tahiti a Perly južných morí - Severná Austrália a perly z ostrova Marutea, typické svojou farbou a veľkosťou.

Ako zvládaš aktívnu kariéru popri Ninke?

Všetko je u mňa o presnom time managemente. Mám presne rozplánový celý pracovný týždeň, tak, aby som stihla cvičiť, pracovať, rozviesť Ninku po krúžkoch a aj variť a venovať sa jej.

Ako vyzerá váš spoločný relax?

Cez víkend aktívne relaxujeme. Soboty chodíme do prírody, vždy si vymyslíme nejaký výlet podľa počasia. Nedeľa patrí predovšetkým rodine a relaxu pri dobrom obede.

Aká si mama - patríš skôr do kategórie zásadových, či kamarátskych?

Myslím, že som taká kombinácia obidvoch. Mám zásady, od ktorých pri výchove neupúšťam, ale snažím sa byť Ninkinou "najlepšou kamarádkou". Veľa sa rozprávame a veľa sa učíme od seba navzájom. 

Čo je pre teba pri výchove kľúčové?

Vychovať z Ninky hlavne dobrého človeka, ktorý akceptuje rôznorodosť. Učím ju predovšetkým samostatnosti. Podľa mňa nie je nič horšie ako dieťa, ktoré má za chrbtom svojich rodičov, ktorí za neho robia všetko, riešia konflikty, úlohy, upratujú, vodia ho všade za ruku. Snažím sa jej byť vzorom, že šport, zdravý životný štýl, ochrana našej planéty a pomoc druhým je bežná súčasť života. A hlavne, že zážitky sú dôležitejšie ako materiálne veci. 

Každá žena popri práci a dieťati potrebuje občas “vypnúť”. Čo je pre teba najväčším relaxom?

Pre mňa určite cestovanie a šport. Je to jediný mentálny relax, pri ktorom naozaj vypnem. Je o mne známe, že športujem pravidelne už dlhé roky. V čase pandémie som sa po rokoch vrátila ku golfu a začala som pravidelne behať. 

Máš čas aj sama na seba v zmysle cvičenia, aktívneho relaxu?

Radšej vynechám kávičku na terase s kamarádkami, alebo nakupovanie a idem si zacvičiť. V rámci týždna utorok a štvrtok ráno patrí fitku, sobota behu alebo turistike a raz do týždňa stíham golf pri západe slnka.

Ako bude vyzerať vaše leto?

Určite nás čakajú dovolenky aktívne aj oddychové, keďže doteraz sa cestovať nemohlo, tak si to vynahradíme. Toto leto si naozaj užijeme, keďže Ninka už pôjde do školy. 

Tvoje plány na najbližšie obdobie?

Venovať sa Ninke, práci a byť zdravé a šťastné, lebo presne to, na čo myslíte, si do života pritiahnete. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe