Presunúť na hlavný obsah

Leto v podaní známych Sloveniek: Čo plánujú a aké destinácie sú ich srdcovkou?

Slovenské celebrity

Leto sa blíži a všetci veríme, že situácia sa upokojí a budeme si ho môcť, aspoň sčasti užiť tak, ako pred pandémiou. Pozrite sa, ako ho budú tráviť známe Slovenky a na ktoré destinácie nedajú dopustiť.

Lenka Tekeljaková

Aké máš plány na leto, keď sa uvoľnia opatrenia? 

Mám veľa plánov ale určite väčšina z nich bude spontánnych. Keď sme mali prvý lockdown, povedala som, že keď už bude po tom, pôjdem na letisko bez toho aby som vedela kam idem a pôjdem niekde neplánovane, čo mi časovo bude vyhovovať, bez dopredu zabookovaného hotela alebo čokoľvek iného. Uvidím, či nájdem na toto rovnako šialenú spriaznenú dušu, ktorá to absolvuje so mnou. Ak sa mi to podarí, určite sa o tento zážitok s vami podelím.

Aby ste chápali túto ideu: Počas corony som sa naučila, že najkrajšie veci sú tie, ktoré naozaj nečakáme.

Dovolenka, ktorá je dopredu naplánovaná a viem presne kde budem bývať a koľko dní, mi berie najlepšie momenty prekvapenia, ktoré viem dostať zo spontánnosti. Určite to poznáte, že keď nič neplánujete, vždy to nakoniec vypáli ako lepší a vzrušujúcejší zážitok ako to, čo máte presne nalajnované.

Okrem toho, keď nemáš nič naplánované, nemá ťa ani čo sklamať. Všetko je zrazu dobrodružné, vzrušujúce a super, toto presne chcem.

Ktorú krajinu ako prvú navštíviš?

Doteraz sme mali s priateľmi vyhliadnutú Costa Ricu, ktorú sme chceli spojiť so surfovaním (to sa raz musím naučiť). Toto pravdepodobne, ale tento rok nestíhame, keďže od mája tam začína sezóna dažďov. Mala to byť dovolenka v dobrodružnejšom duchu, už som si dokonca vyhliadla aj putovný batoh. No keďže okolnosti sú aké sú, tak budeme niečo plánovať na poslednú chvíľu, keď nás pustia opatrenia. 

Vyzerá to zatiaľ na Španielsko, Grécko alebo za mňa najlepšie Azory. Z krátkych dovoleniek nám minulý rok nevyšiel splav v Slovinsku, uvidíme, či tento rok sa to na pár dní podarí. 

Okrem toho už štvrtýkrát budem prebookovávať letenku do Amsterdamu, takže dúfam, že aj Amsterdam.

Ktorá destinácia je pre teba srdcovkou a prečo?

Srdcovku mám úplne jasnú, sú dve. Jedna z nich je Iceland a druhou je Južná Amerika. Tá sa mi tak skoro nepodarí, ale určite sa tam raz chystám. Argentína a Venezuela bolo niečo, o čom som snívala už ako dievča. Teraz by som z Južnej Ameriky veľmi rada toho videla viac. Či už Peru alebo Chille. Ako to teraz píšem, najradšej by som tam išla už teraz.

Baša Števulová

Aké máš plány na leto, keď sa uvoľnia opatrenia? 

My sme si tento rok splnili prvý veľký spoločný sen a po 5 rokoch cestovania v našej “limetke”VW T5 sme si kúpili parádny nový karavan. Keďže nás je viac a chceme takto cestovať aj v zime, bol to úplný must. Takže naše výlety budú karavanové.

Ktorú krajinu ako prvú navštíviš?

Ako prvý, navštívime náš milovaný Krk, o tom niet pochýb. Ja potrebujem vybehnúť smer Taliansko na pár dní, kvôli mojej značke a novej výrobe a určite obeháme nejeden bikepark, v Rakúsku a okolí. Ťažko plánovať každopádne a nech bude leto akékoľvek, spravíme si ho najlepším.

Ktorá destinácia je pre teba srdcovkou a prečo?

Pre mňa je to jednoznačne Portugalsko a španielske Baskicko. Ako spoločný rodinný výlet je pre nás každoročná klasika kemp na Krku v Baške. Stretávame sa tam vždy s kopou kamošov, ktorí rovnako cestujú v karavanoch.

Simona Brnová

Aké máš plány na leto, keď sa uvoľnia opatrenia? 

Musím priznať, že sa naozaj teším na to, keď sa opatrenia uvoľnia a bude sa dať cestovať. Chýba mi to. Rada spoznávam nové miesta a rada sa aj vraciam na miesta, kde som už bola. Pre mňa je hlavne podstatné nie kde, ale s kým. Myslím si, že najdôležitejšie je sa cítiť šťastne, kdekoľvek, ale s ľudmi, ktorí tak vytvoria krásne miesto a šťastné chvíle. 

Ktorú krajinu ako prvú navštíviš?

Neviem teraz presne, ktorá destinácia bude ako prvá, kam pôjdem, ale viem že si to užijem po tomto náročnom období, plnom obmedzení. 

Určite pôjdeme partička aj s deťmi na katamarán do Chorvátska. A potom si užijeme aj naše Slovensko.

V lete sa mi až tak nepýta cestovať, keďže je tu teplo. Mňa skôr ťahá k moru, keď tu nie je ideálne počasie, čiže v zime, na jeseň. Ja som letný typ a milujem teplo.

Ktorá destinácia je pre teba srdcovkou a prečo?

Mojou srdcovkou je Francúzsko, mám rada ich kultúru, jedlo, životný štýl. Tento rok by som chcela navštíviť miesta, kde som ešte nebola. Napríklad Grécko a Španielsko. Teším sa už na nové zážitky.

Anna Amenová

Aké máš plány na leto, keď sa uvoľnia opatrenia? 

Učite veľmi rada by som navštívila Chorvátsko, išla na katamarán s kamarátkou a s deťmi, pretože pre mňa je to obrovská sloboda, keď sa plavíme, keď sme celý deň vo vode, opaľujeme sa s deťmi, navštívime rôzne krásne miesta.

Keď bude taká príležitosť, tak by som s deťmi išla aj na Sardíniu a potom rozhodne s kamarátkami do Francúzska alebo Mykonos. Ale to čisto iba s priateľkami, pretože robíme si také dámske výjazdy, kde si aj trošku oddýchneme od detí. 

Ktorá destinácia je pre teba srdcovkou a prečo?

Moja obľúbená destinácia je určite Francúzsko, Francúzska riviéra a ešte aj Dubaj.

 

Prečítajte si: Má už po 50tke, no stále prekvapuje telom bohyne. Známa česko-slovenská modelka žnie úspechy aj v zahraničí

Magdaléna Šebestová

Aké máš plány na leto, keď sa uvoľnia opatrenia? 

Je toho viac, na čo sa tešíme. Určite navštívime všetkých, ktorých sme dlhšie nevideli. Dáme si dobré raňajky niekde na terase. Pojdeme na dobrú túru do Tatier, alebo susedného Rakúska a vyrazíme k moru. 

Ktorú krajinu ako prvú navštíviš?

Chystáme sa do Turecka a Chorvátska, ale možno to nakoniec, bude úplne iná destinácia. Corona nás naučila neplánovať a rozhodovať sa viac spontánne. Láka nás aj výlet karavanom po Slovensku.

Ktorá destinácia je pre teba srdcovkou a prečo?

Najväčšou srdcovkou je pre mňa aj Ninku, naša dovolenka na Kostarike, tesne predtým ako začalo celé toto zvláštne obdobie. Tú energiu, ktorú sme tam načerpali z tej krásnej nedotknutej prírody, ešte stále máme v sebe. Bolo to tam ako v raji.

Júlia Malinovská

Aké máš plány na leto, keď sa uvoľnia opatrenia? 

Ak bude situácia v poriadku, veľmi rada by som išla do Talianska, ale mimo turistických destinácií. Radi by sme si požičali cabrio a prešli malinkými dedinkami a vždy zastavili tam, kde sa nám to bude páčiť. 

Ktorá destinácia je pre teba srdcovkou a prečo?

Srdcovka je Amerika, lebo som tam žila niekoľko rokov a veľmi mi chýba tá možnosť tam spontánne ísť. A určite Taliansko, pre architektúru, kuchyňu, milých a otvorených ľudí.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe