Presunúť na hlavný obsah

Ako na vrásky okolo úst? Predtým, než podstúpite estetický zákrok, sa oplatí vyskúšať tieto veci

Krása

Po očnom okolí je to práve okolie úst, ktoré prezrádza, že starneme. Dá sa s tým popasovať prírodnou cestou a oddialiť starnutie?

Tvárová gymnastika 

Účinný trend, ktorý nás nestojí ani cent a nedajú naň dopustiť ženy z celého sveta. Napriek tomu sa však nájdu aj také, ktoré o tvárovej gymnastike nepočuli. Jednoduché cvičenia, ktoré sú zamerané na posilňovanie tvárových svalov, majú za úlohu dodať našej pleti potrebnú elasticitu a udržať mladistvý vzhľad. Mimické cvičenia, ktoré je potrebné opakovať niekoľkokrát denne (pozn. redaktora, naše svalstvo v oblastí tváre je najviac vyťažené, a tak ho treba o čosi viac ''pritvrdiť''), sú dôležitou mdlou aj pre celebrity ako Jennifer Aniston a Cindy Crawford. A tie sú predsa dokonalým dôkazom toho, že mladosť sa dá skutočne predĺžiť. 

Ako sa teda konkrétne zameriať na ústne vrásky? Využite ľahký cvik s názvom O. Okrem toho, že je výborný na redukciu liniek a vrások okolo vašich pier, postará sa o zdvihnutie a spevnenie líc a čeľuste. Prvé výsledky by ste mali badať najneskôr o 10 dní.

Otvorte ústa a zuby schovajte za pery, vytvorte tvar písmena O. Napnite svaly líc a svaly okolo úst. Snažte sa usmiať, až kým nebudete cítiť mierny tlak. Následne vydržte desať sekúnd. Cvik zopakujte aspoň päťkrát.

Prečítajte si: Peeling môže pleti viac uškodiť, než pomôcť. Pred jeho aplikáciou je potrebné vyvarovať sa častým chybám

Retinol ako povinná jazda

Odporúča sa používať už keď máte 25 rokov - čím skôr, tým lepšie. Retinol je spolu s bakuchiolom jednou z najpreukázateľnejších účinných látok, ktorá sa doslova postará o obnovu kožnej bariéry. Spočiatku sa využíval najmä pri liečení akné, no od momentu, kedy sa preukázali jeho omladzujúce účinky, je neodmysliteľnou súčasťou anti-agingu. Pozor, už aj pri tej najnižšej koncentrácii treba používať krém s ochranným faktorom, nakoľko je naša pleť náchylná k pigmentovým škvrnám či spáleniu od slnka. 

Jednou z najčastejších chýb pri používaní retinolu je nepravidelnosť. S retinolom je to trochu inak, než s ostatnými látkami - naše telo si naň vytvára toleranciu. Ak s ním prestaneme na pár týždňov, pleť rýchlo zabudne a bude si musieť opäť zvykať. A to nie je pre ňu to pravé, orechové.

Neprehliadnite: Podbradok či dvojitá brada minulosťou: Dokážete sa ich zbaviť aj neinvazívne a natrvalo

Domáca kúra 

Existuje mnoho babských tipov, na ktoré nedali dopustiť ani naše staré mamy. Zhodujú sa v jednom - a to hydratácii, ktorá je potrebná pre naše pery, ale aj ich okolie. Na to, aby ste jej mali dostatok dnes stačí pravidelne užívať kyselinu hyalurónovú. Ak sa však chcete hýčkať, alebo týmto sérum nedisponujete, siahnite po maske z medu či sladkom mandľovom oleji. Tieto potraviny sľubujú rýchly boost, ktorý spomalí nástup vrások. Nepopierajú ich ani samotní odborníci, ktorí však aj v tomto prípade poukazujú na to, že ako dlhodobé riešenie to veru efektívne nie je. Za pokus a občasnú rýchlu pomoc to však nepochybne stojí.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe