Presunúť na hlavný obsah

Peeling môže pleti viac uškodiť, než pomôcť. Pred jeho aplikáciou je potrebné vyvarovať sa častým chybám

Krása

Je považovaný za základ našich beauty rutín. Vedeli ste však, že by ste ho nemali používať v takej miere, ako ho svojej pleti doprajete teraz?

Čistenie domácim peelingom poznajú viac ženy s mastnejšou a problematickejšou pleťou. Podľa reklám, ktoré z nás vyskakujú z televízora, ale aj z internetu či sociálnych sietí, vás bežný zrniečkový peeling dokáže zbaviť odumretých kožných buniek. Weby sú zároveň plné overených faktov ako si domáci peeling pripraviť a ušetriť tak zopár drobných. V skutočnosti však svojej pleti viac škodíte - a ak máte problematickú pleť tak o to viac.

Prečítajte si: Aloe vera pre svoje blahodarné účinky opäť v centre pozornosti. Najlepšia cesta proti zápalom a na detox pokožky

Káva by mala byť tabu 

V posledných rokoch sa rozšíril najmä kávový peeling, ktorý si môžete pripraviť aj doma. Na tom by nebolo nič zlé, ak by si ju ženy nedávali na aj na tvár. Drsné kávové zrniečka (pri iných príprakov pochopiteľne iné časti) síce zanechajú vašu pokožku na prvý pohľad hebkú, no v skutočnosti vám s pórmi narobia šarapatu. Aj keď sa vám môže zdať, že vám pokožku hlboko vyčistia, namiesto toho ju rozdráždia a nečistotu prenesú ďalej. Ak trpíte akné, zrniečkový peeling, najmä ten podomácky vyrobený vás nezachráni, práve naopak. Už po pravidelnom používaní môžete vidieť, ako sa vaša pleť namiesto zlepšovania zhoršuje.

Exfoliácia ako riešenie

Ak chcete svoju pleť vyčistiť a odstrániť od škodlivých buniek, účinnejšie je, ak stavíte na chémiu - konkrétne na AHA a BHA kyseliny. Tie si v malom množstve v tekutej forme nanestiete na vyčistenú, suchú tvár a necháte pôsobiť desať minút. Pozor, po vykonaní takejto exfoliácie bude vaša pokožka príliš citlivá na svetlo, a tak je potreba natierať sa každé ráno krémom s vysokým ochranným faktorom alebo samotným SPF. Inak by vám totiž mohli vzniknúť neželané pigmentové škvrny.

Napriek tomu, ako komplikovane znie, exfoliácia je jedným z najideálnejších riešení. Pleť sa bude zdať citlivejšou, no je to preto, že z nej kyseliny dokážu odstrániť odumretú časť pokožky a vy tak získate chcený babyface. 

Neprehliadnite: Inšpirované prírodou: Ako sa prejaví prechod z klasickej na prírodnú kozmetiku na našej pleti?

- Najčítanejšie -