Presunúť na hlavný obsah

Inšpirované prírodou: Ako sa prejaví prechod z klasickej na prírodnú kozmetiku na našej pleti?

Krása

Typov pleti máme naozaj veľa. A zaujimavé je, že aj rovnaký typ môže na rovnakú kozmetiku reagovať inak. Skutočne je prírodná kozmetika pre každého?

V 21. storočí aj konvenčné kozmetické značky, začínajú viac dbať na zloženie svojich produktov a pôvod ingrediencií

O tom, že každá pleť je iná, niet pochýb. Ani o tom, že na rovnaké produkty, môže reagovať rovnaký typ pleti, inak. Ale to je tak vo všetkom a v takmer každej oblasti.

Keď sa však začnete o prírodnú kozmetiku zaujímať, zistíte, že je to vlastne celý paralelný kozmetický svet, ktorý postupne prispieva k tomu, že aj konvenčné kozmetické značky začínajú viac dbať na zloženie svojich produktov a pôvod ingrediencií. 

Neprehliadnite: Ženy z celého sveta podstupujú úpravu tváre. Foxy eyes je novodobým beauty trendom

"Toto označenie, môže byť použité len v prípade, ak daná kozmetika obsahuje prírodné zložky. Tie sa však môžu pestovať výlučne s použitím syntetických hnojív, či s pridaním syntetických zložiek, ako sú parabény, prípadne parfumácia," vysvetľuje hneď na úvod dermatologička MUDr. Alena Vajnovská.

Pravdou zostáva, že zákazníci začali byť náročnejší a tiež začali svojim správaním tlačiť, na lepšie zloženie a kvalitu. Práve tie si veľa prírodných kozmetických firiem, dáva do popredia. Väčšinou ide totiž o malé rodinné podniky, ktoré do všetkého vkladajú svoju povesť a meno. Takže im na kvalite záleží po všetkých stránkach. 

Tak ako nie každému sedí konvenčná kozmetika, tak sú ľudia, ktorým jednoducho nevyhovuje práve tá prírodná

To však neznamná, že na každú pokožku pôsobí prírodná kozmetika ako všeliek. 

"Poznám množstvo prípadov, kedy ženy práve pri používaní prírodnej kozmetiky, pozorovali zhoršenie stavu pleti, ktoré odoznelo až po pár týždňoch. No poznám aj tie, ktorým sa po pár dňoch výrazne zlepšila kvalita pokožky. Ak je napríklad pokožka roky zvyknutá na konvenčné produkty, tento prerod na natural verziu, môže predstavovať značný problém. Uvedomte si, že to nepôjde mávnutím ruky, vy totiž od základov musíte pleť prevychovať," dodáva lekárka.

My sami sme vyskúšali prírodnú kozmetiku Smyssly a musíme priznať, že hoci na úvod sa stav pleti mierne zhoršil, stačilo počkať pár dní a bolo vidieť ako pokožka obnovuje svoju štruktúru.

Po mesiaci používania, zostala pleť oveľa jemnejšia, hladšia, pružnejšia. Drobné šupinky, na suchších miestach úplne ustúpili, akné sa zmiernilo a dokonca sme pozorovali aj vypnutie pleti.

Mali sme kombináciu micelárnej vody, séra s kyselinou hyalurónovou, retinolové sérum na noc a pleťový denný krém. Používali sme aj rozjasňujúcu masku, ktorá skutočne odkáže eliminovať aj pigmentové škvrny. S čistým svedomím môžeme len odporúčať. Za nás je to rozhodne cesta k lepšej, krajšej a zdravšej pleti.

Prečítajte si: Spomaľte starnutie. Toto sú spôsoby, akým zastavíte rast sivých vlasov

Dobrý, nie je tak ako pri všetkom, ani jeden z extrémov. Treba si nájsť to, čo je nám najbližšie, najviac nám vyhovuje a toho sa držať. Áno aj prírodná kozmetika, môže mať rôznu kvalitu a efektivitu. Samozrejme, nie všetko, čo je označené takýmto spôsobom, musí aj fungovať. Nezabúdajme, že za všetkým stojí človek. Preto stavte na odporúčania, všímajte si samotnú filozofiu značky a snažte sa navnímať aj jej pozadie.

Navyše, najmä my ženy si mnohokrát neuvedomujeme, že naše nedostatky na pleti, veľmi úzko súvisia s našou životosprávou, jedálničkom a pohybovou aktivitou. Niekedy skrátka až zmena stravovacích návykov, pomôže dostať pleť do normálu. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe