Presunúť na hlavný obsah

Ženy z celého sveta podstupujú úpravu tváre. Foxy eyes je novodobým beauty trendom

Krása

Ak sledujete trendy estetických zákrokov, alebo aktívne šoubiznis, nemohol vám uniknúť nový obľúbený zákrok - browlift, ktorý vám vyčaruje ''líščie'' oči.

Ošetrenie Foxy Eyes spopularizovala jedna z najznámejších modeliek sveta, Bella Hadid, po tom, čo ju chirurgovia vyhlásili za najkrajšiu ženu sveta. Súdili tak podľa symetrie jej tváre, ktorá je takmer v presnom pomere v porovnaní so zlatým rezom. Mnoho žien sa slávnej modelke túžilo podobať a pozornosť zamerali najmä na jej mandľové oči, ktoré jej tvár robia netypicky krásnou. 

Prečítajte si: Tieto známe Slovenky nepopierajú plastiku prsníkov: Práve naopak, tvrdia, že je dôležité o tom hovoriť

Toto ošetrenie je určené pre ženy, ktoré chcú taktiež dosiahnuť efekt spomínaného mandľového tvaru, ktorý miestami hraničí s dojmom mačacích alebo líščích očí. Pomocou špecifickej techniky - vytiahnutím obočia, ktoré sa nazýva browlift, sa váš tvar očí dokáže zmeniť aj bez invazívneho zákroku. U nás ho absvolvovala napríklad modelka a podnikateľka Veronika Vágnerová.

Samotný zákrok je vlastne kombináciou zákrokov a nie je ho možné urobiť iba napríklad botulotoxínom! Podstatou je vytiahnutie obočia, na ktoré je potrebná správna aplikácia botulotoxínu, následne niťového liftingu špeciálnou technikou, prípadne v kombinácii s výplňami. V ojedninelých prípadoch sa môže doplniť aj o určité operačné techniky. Odporúčam sa vždy obrátiť na plastického chirurga, ktorý má v tejto oblasti dostatok skúseností,'' uvádza doktorka Barbora Brezová, ktorá sa o Veroniku postarala.

Samozrejme tak, ako pri každom estetickom zákroku, aj pri tomto platí, že efekt výsledku je individuálny a závisí od typu a čŕt tváre. Toto je veľkým faktorom aj toho, koľko niťový lifting vydrží. Netreba zabúdať aj na to, že okolie očí býva časťou tváre, ktorá sa ''používa'' najviac, a tak sa efekt zvyčajne neudrží dlhšie, než jeden rok.

Neprehliadnite: Vek je naozaj len číslo: Toto sú procedúry, ktoré sú skutočným elixírom pre pleť a to bez skalpela

- Najčítanejšie -