Presunúť na hlavný obsah

Dvojfázové čistenie je základ pre zdravú pleť: Na tomto by ste si mali zakladať

Krása

Ak chcete mať krásnu pleť, bez dôkladnej starostlivosti to skrátka nepôjde. Aj keď niekedy stačí naozaj málo a dosiahnete skvelý efekt.

Ak chceme mať krásnu pleť, základ je venovať je dostatok pozornosti. A bod, ktorý často vynechávame je dostatočné čistenie. Tzv. double cleansing, je niečo, na čo napríklad ženy v Ázii nedajú dopustiť. Pre ne je čistenie pleti doslova rituálom krásy. Skúste sa inšpirovať ich spôsobom ako na to. 

Čítajte viac: VIDEO: Kolekcia CHANEL Métiers d’art 2020/2021: Predlohou sa stal film Angelika, modelky kráčali ako dámy po šachovnici

Pleť potrebuje rozmaznávať

Prvá fáza

Samotné odlíčenie je dobré začať olejovou bázou a až potom siahnuť po gelovej, penovej alebo emulznej. Zbavíte sa takto oveľa ľahšie make - upu, nečistôt. Po tejto fáze by mal nasledovať toner a esencia. Esencia je niečo ako naozaj ľahučké sérum, alebo naopak bohaté tonikum.

"Podľa typu pleti si zvoľte hydratačné, vhodné na suchšiu pleť alebo čistiace na mastnejšiu," hovorí MUDr. Dana Kamiková, dermatologička. Táto fáza odličovania je tzv. očistná. Ideálne je pleť si utierať do nahriatych uteráčikov. Zlepší to prekrvenie pokožky a všetky látky sa zapracujú oveľa efektívnejšie.

Druhá fáza

Až po tejto fáze nanášajte sérum a krém. Voľte také, ktoré riešia váš aktuálny problém. Či už akné, pigmentové škvrny, alebo vrásky. Základ je používať oba produkty s rovnakým zložením. Dobré je mať však všetko jednej značky.

"Skutočne, ak sa rozhodnete investovať do pleťovej kozmetiky, fajn model je mať všetko od jedného výrobcu. Mohlo by sa totiž stať, že kombinácia určitých zložiek, ktoré môžu rôzne značky obsahovať, síce jednotlivo problém nespôsobí, no spolu to  tak môže byť," vysvetľuje MUDr. Dana Kamiková, dermatologička. 

Krok za krokom ako na to:

  • ak sa líčite najprv odličovač
  • alebo sa nelíčite, ale len čistíte cleanser
  • tretí krok pleťová voda, toner, esencia, tonikum, voda v spreji, 
  • sérum a krém

Inšpirujte sa: Make-up paletky vhodné ako darček pod stromček: Predstavujeme naše tipy, s ktorými zabodujete

Dvojfázové odličovanie je dôležité práve preto, že aj produkty dekoratívnej kozmetiky obsahujú obe zložky - olejové aj vodné a jedine takto ich z pleti dôkladne odstránite. Zároveň zabránite tomu, že by sa vám zbytočne tvorili na pokožke zápalové procesy. Práve toto je cesta ako ich dôsledne eliminovať.

 

- Najčítanejšie -