Presunúť na hlavný obsah

Zbavte sa čiernych bodiek na tvári: Recept, ktorý ich okamžite zničí si zamilujete a stane sa vašou rutinou

Krása

Drobné čierne bodky si nevyberajú. Rovnako ako môžu potrápiť v teenegerskom veku, nie je to výnimočné ani po 30 - tke. Takto sa ich však dokážete skutočne zbaviť. ZN. navždy.

Problémy s pleťou, nie sú len otázkou teenegeriek. Čoraz viac ich majú ženy aj v zrelšom veku. Ako však bojovať s drobnými čiernymi bodkami, ktoré dokážu značne potrápiť? Vyspovedali sme expertku na krásu Karolínu Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA. Dokonca nám prezradila aj úspešný recept ako na ne!

Čo ich samotný vznik spôsobuje? Kde hľadať príčinu? 

Čierne bodky sa objavujú hlavne v tvz.T - zóne (čelo, nos, brada), dôvod je jednoduchý a je ním najväčšia produkcia kožného mazu v tejto oblasti v kombinácii s nečistotami z okolitého prostredia, kedy sa póry zanášajú a vznikajú čierne bodky. Príčinami nadmernej tvorby kožného mazu môžu byt v prvom rade hormonálne zmeny preto ich pozorujeme najčastejšie u mladých žien v hormonálnom vývoji. Pravdou, ale je, že sa môžu vyskytnúť v každom veku a to hlavne kvôli nadmernému poteniu, nánosov z make - upu a veľmi častou príčinou býva aj stres.

Neprehliadnite: Slovenka Soňa navrhovala interiéry milionárom: Rozhodla sa vrátiť do rodnej krajiny, kde chce ponúknuť to najlepšie

Ako s nimi bojovať? 

Bojovať s nimi vieme najúspešnejšie pravidelným odstraňovaním ideálne profesionálnou procedúrou u kozmetičky, ktorá pleť dôkladne vyčistí a po hĺbkovom čistení pleť aj vydezinfikuje. Neprofesionálnym, alebo neopatrným odstraňovaním, môžeme čierne bodky len zhoršiť, dôvodom je, že pokiaľ póry zanesieme nečistotami spôsobíme zápalový proces, ktorý nielen zle znie, ale na pleti aj zle vyzerá.

Preto pokiaľ sa aj rozhodneme ísť na to po “ domácky “ nesmieme zabúdať na dôkladne čisté ruky. Veľmi ekonomickým a všeobecne najuznávanejším riešením na čierne bodky je aktívne čierne uhlie z ktorého nájdete dostupné všetky možné typy masiek, či nosových pásikov. Nezabudnite si pred aplikáciou takýchto masiek pleť vyčistiť a následne ju nezanášať líčidlami, preto je najlepšie si takéto masky aplikovať večer pred spaním.

Dá sa im vôbec predchádzať? 

Je veľmi málo pravdepodobné, že pokiaľ je naša genetika a hormonálne zmeny, stavané na výskyt čiernych bodiek tak sa im v určitom veku vyhneme. Čiernym bodkám spôsobeným nevhodnou starostlivosťou, ale pomôcť vieme.

Napríklad používaním vhodnej kozmetiky - nie však s obsahom alkoholu, ktorý pleť dráždi a tým dochádza naopak k zvýšeniu produkcie mazu. Skvelé sú aj pravidelné masky na tvár - ktoré pohlcujú prebytočný maz a takisto peelingy, ktoré odstraňujú odumreté kožné bunky zodpovedné za zanášanie pórov. Mimo starostlivosti o pleť tým dopomôžeme minimalizovaním príjmu cukrov a tukov v potrave. 

Úspešný recept ako sa ich zbaviť dať im STOP - ku?

Existuje nespočetne veľa babských receptov na “domáce masky” napr. masky obsahujúce med, ktorý ma antibakteriálne účinky, alebo tie s citrónovou šťavou, ktorá pohlcuje kožný maz a čistí pleť. Stále je však najúčinnejším receptom pravidelne hĺbkové čistenie v kozmetickom salóne.

Inšpirujte sa: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

TIP: Domáci recept proti čiernym bodkám: 

Budete potrebovať:

  • 1/2 lyžičky medu
  • 1 lyžičku olivového oleja
  • 1 lyžičku sódy bikarbóny

Dobre zmiešajte všetky ingrediencie. Zmes aplikujte na vyčistenú tvár a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Následne opláchnite vlažnou vodou. Nezabúdajte však, že pravidelné odborné čistenie je tiež veľmi dôležité!

- Najčítanejšie -