Presunúť na hlavný obsah

Pravidlo troch: Naučte sa byť skutočnou trendsetterkou na základe jednoduchej veci

Móda

Ak chcete za každých okolností vyzerať dobre, treba si osvojiť jednoduché fashion pravidlá. Tak nikdy nevykročíte na ulicu bez toho, aby ste zažiarili. Viete, akých pravidiel sa treba držať?

 

Jednoduchosť je hlavným princípom skutočnej elegancie

Všade existujú pravidlá. Samozrejme je na každom, či ich bude rešpektovať alebo nie. Ale je dobré o nich vedieť.  Môžu nám nielen pomôcť vyzerať dobre, zažiariť, ale aj zjednodušiť nakupovanie, byť tak ekologickejší a zároveň aj chrániť planétu. Viete ako to je - všetko so všetkým súvisí. V móde nevynímajúc. Ak chcete trendy nosiť bez stresu, čítajte ďalej. Aj móda má svoj systém, ktorý skrátka funguje. 

Neprehliadnite: Slovenka Jasmína stážovala pre Chanel, teraz pracuje pre Givenchy. Na Slovensku zatiaľ nenašla uplatnenie

Coco Chanel povedala: „Jednoduchosť je hlavným princípom skutočnej elegancie." A to je svätá pravda. Menej je niekdy viac. Vrámci aktuálnej populárnosti slow fashion, podpory lokálnej tvorbe a minimalizmu, ktorý sa skrátka nosí by ste si určite mali osvojiť pravidlo troch - teda nosenia troch farieb vrámci jedného stylingu. 

Určite by ste mali zohľadniť nielen farbu pleti a vlasov, ale aj aktuálne ročné obdobie a podľa toho si tvoriť styling. Kým v lete je zväčša v hre pastel, s príchodom zimy ubúdajú v prírode farby a rovnako by mali aj vo vašom šatníku.

Prečítajte si: Zdenka vystavovala obrazy na Slovensku, či vo Viedni. Aké je to skutočne byť umelkyňou?

Kombinácie, ktorými nikdy neurobíte krok vedľa:

  • biela - krémová - čierna
  • biela - modrá - červená
  • hnedá - sivá - biela
  • čierna - bordová - krémová

Skrátka nastupuje chladná elegancia. Pamätáte si snehovú kráľovnú z rozprávky Hansa Christiana Andersena? Presne to sú farby zimy - chladné a tlmené. Ak im chcete dodať trošku noblesy a života, kontrastu, skúste to so smaragdovo-zelenou prípadne horčicovou.

 

- Najčítanejšie -