Presunúť na hlavný obsah

Vek je naozaj len číslo: Toto sú procedúry, ktoré sú skutočným elixírom pre pleť a to bez skalpela

Krása

Áno aj naša pleť potrebuje z času na čas, akýsi malý refresh. Pokiaľ sa však chcete vyhnúť rukám plastického chirurga, ideálne je zamerať sa na pár procedúr. A najlepšie, čo najskôr. Teda pokiaľ chcete stále vyzerať pôvabne, žensky a mlado.

"V dnešnom modernom a uponáhľanom svete sa stávajú invazívne ošetrenia a estetické operácie čoraz viac dostupné a jednoduchšie - bohužiaľ sa ale zabúda poukazovať aj na ich negatívne stránky alebo nepekne urobené operácie, ktoré su naozaj nezvratné. Aj preto je ťažké uveriť, že nádherná pleť sa dá dosiahnuť aj bez anestézy a bolesti," hovorí na úvod Karolína Volkov, majiteľka salónu DNJ DNA.

No ide to. Treba len vedieť, čo naozaj funguje a na čo by ste sa mali zamerať. Všetko samozrejme záleží od vášho veku. Niečo iné potrebuje pleť dvadsiatničky, tridsiatničky, či štyridsiatničky.

1. Tradičné ručne vykonané kozmetické ošetrenie - každom veku

"Za úplný základ považujeme u nás v DNJ DNA pravidelnú starostlivosť. Po dlhých rokoch praxe vieme, že jedno z najzásadnejších ošetrení, na ktoré sa bohužiaľ kvôli rôznym moderným technológiám ľahšie zabúda, je klasické ručne vykonané kozmetické ošetrenie od certifikovanej špecialistky, ktorá vie čo kedy zvoliť a prečo. Veľa ľudí si môže povedať, že “ masku a krémik” si vie naniesť na tvár aj sám doma. Nie je tomu ale naozaj tak - zásadný rozdiel vzniká hneď z niekoľkých dôvodov."

  • Prípravky určené na domáce použitie, majú zvyčajne oveľa menej koncentrované zloženie ako kabinetné prípravky na profesionálne použitie ,tým pádom je intenzita tohto ošetrenia vyššia ako bežná starostlivosť doma a preniká hlbšie do povrchovej vrstvy. 
  • Pri ošetrení prípravky kozmetička aplikuje ručnou masážou a tlakom prstov, ktorá trvá minimálne niekoľko minút a tá samotná stimuluje tvorbu kolagenu, robí pleť pružnejšou ,pevnejšou a rozžiarenejšou. 
  • Pravidelnosť - tak ako to je aj v našich základných potrebách ako je jedlo či voda, naša pleť potrebuje dostatok živín v pravidelnom rytme - pre správne fungovanie,je potrebné aby bola hydratovaná,ošetrená a mala svoj biorytmus v pleti nastavený na základe indivudálnych potrieb, čo je niečo čo dokáže nastaviť len profesionál.

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

2. Čistenie pleti ultrazvukom - po 25 - tke

"Ďalším veľmi účinným a zároveň bezbolestným ošetrenie je určite čistenie pleti ultrazvukovou čepeľou. Ultrazvuková čepeľ vytvára ultrazvukové vibrácie, ktoré vytvárajú malé prúdy bubliniek prenikajúce hlboko do pórov, kde vyčistia komedóny, odstránia líčidlá a hlboké nečistoty. Ultrazvuková čepeľ produkuje 30 000 Hz ultrazvukové vibrácie, čo predstavuje frekvenciu 30 000 vibrácií za sekundu – tým vytvára prúdy bubliniek, ktoré vyplachujú póry a vyplavujú z nich nečistoty," dodáva Karolína. 

Neexistuje nič lepšie ako keď je pleť naozaj čistá až do hĺbky a to nám žiadne “ odličovanie “ nezabezpečí.

Hĺbkovo čistená pleť je oveľa menej náchylna k zápalom, ktoré sa na pleti objavujú v podobe otravných výražok. Je to teda taký malý začarovaný kruh kedy si upchávame póry makeupom z dôvodu nedokonalostí a nedokonalosti si vytvárame práve tým, že je pleť nečistá.

Pravidelným hĺbkovým čistením sa vieme dostať do bodu kedy je make - up nepotrebný, čo je trend, ktorý propagujú  mnohé celebrity a nie len tak bez dôvodu - naša pleť pod make-upom naozaj starne a tým si vyžaduje invazívny zásah oveľa skôr ako by bolo potrebné.

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

3. Mezoterapia ( DERMAPEN ) - po 30 - tke

Mezoterapia je ošetrenie,pri ktorom sa pomocou mikroihličiek aplikujú do pleti rôzne zmesy vitamínov na základe potreby danej pleti a vysoké koncetráty kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová má nenahraditeľnú vlastnosť a to,že dokáže udržať až 100 násobok svojej hmotnosti a tak nám krásne pleť prehydratuje, vypína a vodu dokáže v pleti udržať.

Pomocou mezoterapie sa v pleti tiež začína proces obnovy kolagénových vlákien a pleť je už po úplne prvom ošetrení pevnejšia, pružnejšia, vypnutejšia. 

"Keďže mikroihličky prenikajú do pokožky kolmo,nie je pleť poranená a ani neostávajú viditeľné vpichy. Táto metóda je veľmi účinná pre málo hydratovanú pleť, pleť s mierne začínajúcimi vráskami, ale aj pleť už zrelú s výraznými vráskami. Takisto je veľmi dobrá na jazvičky po akné, na pigmentové škvrny a vo všeobecnosti by sme povedali, že je to momentálny neinvázivný bezbolestný hrdina na celkové omladenie a ozdravenie pleti."

"Niekedy stačí len odborná konzultácia, načúvať a v neposlednom rade dôverovať špecialistovi,ktorému sa zveríte do rúk,a nôž môže určite ešte pár rokov ležať na stole," uzatvára odborníčka.

- Najčítanejšie -