Presunúť na hlavný obsah

Tieto známe Slovenky nepopierajú plastiku prsníkov: Práve naopak, tvrdia, že je dôležité o tom hovoriť

Slovenské celebrity

Plastika prsníkov už nie je takým tabu ako kedysi. No stále sa o tejto téme, nahlas hovorí tak trochu s ostychom. Známe Slovenky prezradili, prečo sa rozhodli ju podstúpiť a zároveň o tom aj otvorene hovoriť.

 

Martina Grešová

Prečo je podľa teba dôležite hovoriť o takej intímnej veci, za ktorú sa plastika prsníkov môže považovať?

Myslím si, že už to nie je také tabu, ako to bolo kedysi, ľudia, ženy, sa o tom postupne začínajú otvorene baviť. Ja som vždy bola úprimný a priamy človek. Pri všetkých tých plastických, či estetických úpravách, ktoré vidíte všade naokolo, sú prsia, úprava poprsia, podľa mňa, už bežná téma. A som rada, že to tak je. Veľa žien trpí nízkym sebavedomím, možno práve preto, že ma prsia malé alebo práve naopak, väčšie. Niekedy nejde ani tak o estetické hľadisko, ale aj zdravotné. A práve o tom by sa ženy mali rozprávať a radiť.

Čo bol pre teba prvotný impulz – dať si zväčšiť prsia?

Ja som prsia chcela od svojich 16 rokov, kedy som už vedela, že zo mňa až taká „prsatica“ nebude. (smiech) Samozrejme som počkala, až do momentu, kedy som bola skutočne 100% presvedčená, že to chcem a už som nebola až také dieťa. Prvú plastiku som podstúpila v 26 rokoch. Dokonca na finále Miss Universe Slovensko, som ešte prsia nemala.

Dala som si ich spraviť pred svetovou súťažou v Manile. Avšak nebolo to práve a len kvôli tomu. Skutočne som chcela podstúpiť zväčšenie už dlho. Mne nešlo ani o to, aby som mohla potom nosiť výstrihy po pupok. Stále som ten decentný rolákový typ. Ja som pragmatická panna, išlo mi skôr o zjednodušenie života, keď si kupujete bielizeň, či plavky. Moja postava dostala viac ženské, proporčné tvary.

Podľa mňa je to ideálna voľba, ak to má žene pomôcť so sebavedomím a tým aby sa páčila sama sebe. Po vlastnej skúseností, išla by si do toho znova? 

Určite áno. Ja som z toho bola fakt nesvoja. Ja som nemala žiadne, žiadne prsia. A fakt som nechcela byť až taký „polochalan“. Stačilo, že už som mala takú polochalanskú povahu. Išla by som do toho znova. Neľutujem to a nikdy ľutovať nebudem. Aj keď moja prvotná operácia nedopadla 100%-ne. Aj práve kvôli tomu, som sa rozhodla ísť na reoperáciu.

Čo ťa aktuálne v tejto oblasti čaká?

Práve spomínaná reoperácia. Po prvotnej zlej skúsenosti, som mala v sebe vypestovanú takú stopku, nechodila som na kontroly, vôbec som to neriešila. Nechala som to jednoducho “plávať” svojim vlastným životom. Avšak keď sa to postupne každým rokom začalo zhoršovať- ta nesúmernosť implantátov, začalo mi to vadiť. Aj kvôli mojej práci.

Keďže som návrhárka a svoje modely (aj plavky) prezentujem na sebe, povedala som si, že už to je nutné, to vyriešiť. Keď som prišla k lekárovi, povedal mi, že môj problém už nie je len esteticky, ale aj zdravotný. Okolo implantátu sa mi vytvorila kapsa, ktorá ten implantát deformuje stále viac. Ale nie je to viditeľné až tak, ako to možno vyznieva. Keby vás na to neupozorním, nevšimnete si to. Ale ja to vidím.

"Na našom trhu máme len implantáty, ktoré musia mat certifikát a spĺňajú všetky podmienky na to, aby boli používané a boli bezpečné. Samozrejme medzi nimi sú rozdiely, ktoré boli potvrdené aj štúdiami. Najlepšie implantáty sú implantáty , ktoré u danej ženy budú mat najnižšie riziko vzniku komplikácii. Tento prístup je silne individualizovaný a šitý namieru. 

Neexistuje jeden najlepší implantát všeobecne, ale podľa tejto teórie existuje jeden najlepší implantát určený pravé pre danú ženu. Ak sa to snažíme zjednodušiť tak prax posledných rokov ukazuje, že jednými z najbezpečnejších sú implantáty s mikrotexturáciou/nanotexturáciou. Majú menej pooperačných komplikácii. S týmto povrchom máme na trhu ergonomicky implantát. V prípade jeho výberu skombinujete prirodzenosť a bezpečnosť. Ergonomicky implantát navyše nemôže zrotovať a tým sa zabráni nežiaducemu estetickému efektu, ako sa to môže stať v prípade anatomického implantátu," hovorí MUDr. Šlárko Gabriel.

Čo by si odkázala ženám, ktoré po tom túžia, no brzdia ich možno predsudky okolia? 

Nikdy som neriešila okolie. Nech si ľudia myslia, čo chcú. Aj tak ich nepresvedčite o svojej pravde. Kto chce vás pochopí, iní nech vás nezaujímajú. Je to váš život a vy sa vo svojom živote máte cítiť, čo najlepšie.

Ak ste sa narodili také, že na sebe nechcete nič meniť, super. Ale ak ste sa narodili také, že by ste niečo zmenili, zmeňte to, tiež super. Máte len tento jeden jediný život, bolo by zle prežiť ho a byť nešťastná pri pohľade do zrkadla.

Nehovoríme tu o extrémoch, extrémnych plastikách čohokoľvek. Hovoríme tu o jemnej zmene fyžična, ktorá možno pomôže žene aj po psychickej stránke.

Prečítajte si: VIDEO: Spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová predstavila svoju zbierku slovenských ľudových krojov

Lenka Tekeljaková

Prečo si sa rozhodla otvorene hovoriť o zmene, ktorá ťa čaká? 

Rozprávať o mojej premene som sa rozhodla preto, lebo si myslím, že v tejto dobe to už nie je tabu téma. Veľa žien má o takýto zákrok záujem a nemá o tom dostatok informácií, poprípade nemá vo svojom okolí osobu, ktorá takýto zákrok podstúpila a mohla by jej poskytnúť cenné informácie. 

Rozhodla som sa teda, že túto svoju premenu zozdieľam a možno pomôžem iným pri rozhodovaní. Čakala som pozitívne ale aj negatívne reakcie, nedostala som však ani jednu negatívnu. Práve naopak, dostala som veľa podpory a mnohé ma pýtali o radu a zaujímali sa ako to celé prebieha. Bola som milo prekvapená.

Čo ťa priviedlo k presvedčeniu – idem do toho? 

Nemám úplne jasný dôvod. Mala som veľmi malé prsia a chcela som vyzerať viac žensky. 

Na čo sa pri výbere kliniky/ lekára podľa teba zamerať? 

Určite si musí žena vybrať lekára, pri ktorom sa bude cítiť, že je v tých najlepších rukách. Nie je to však len o kvalite chirurgického výkonu ale je to aj otázka vkusu. V mojom prípade by bolo smiešne aby som išla za lekárom, ktorý je známy tým, že robí veľké prsia aby mne spravil čo najprirodzenejšiu, nie až tak nápadnú verziu.

Mohlo by vás zaujímať: Tamara Šimončík Heribanová predstavila projekt Od kolisky blizki: Z kolekcie dýcha naša krásna história

Ideálnou voľbou je v takto prípade zväčšenie prsníkov implantátmi a vlastným tukom. Kedy skutočne dosiahnete nenápadný, no skvelý efekt.