Presunúť na hlavný obsah

Ochranné krémy proti pigmentovým škvrnám: Pripravte svoju pleť na leto a netýrajte ju

Krása

Ak nechcete mať o chvíľku viditeľné vrásky či pigmentové škvrny, venujte svojej pleti trochu pozornosti už teraz. Pôjdete tak cestou proti starnutiu.

Ochrana pleti nie je len opaľovací krém počas najväčších horúčav. Niektoré ženy si v dôsledku strachu z vrások, naopak, neopaľujú tvár. Pleti by sme mali venovať pozornosť celoročne a všímať si, ako reaguje na vonkajšie vnemy a podnety. Aj preto sme sa v redakcii rozhodli urobiť si menší rešerš v tom, aké krémy proti pigmentovým škvrnám sú aktuálne nové a ako chrániť svoju pleť už teraz, aby sme nezostali potom prekvapené. 

Aj keď momentálne nemáte pigmentové škvrny, neznamená to, že ich ani nikdy nemôžete mať. Vznikajú z rôznych dôvodov:

  • nadmerné a rizikové vystavovanie slnečnému žiareniu
  • stres
  • hormonálne zmeny
  • genetika
  • užívanie niektorých liekov, najmä počas letného obdobia

Podľa viacerých dermatológou je však alfou a omegou vyhýbanie sa priamemu slnku v čase od 10-15.00 a krémy na tvár s ochranným faktorom SPF 50+.

Prečítajte si: Nočné zázraky pre pleť: Prebuďte sa do rána viditeľne mladšia a cíťte sa o 10 menej

Antiageinogové ingrediencie proti starnutiu pleti

Vichy Capital Soleil UV-Age Daily je doslova nová generácia ochrany pokožky pred UV žiarením. Vďaka aktívnym antiageingovým ingredienciám bojuje proti starnutiu pleti a pigmentovým škvrnám. Obsahuje peptidy, niacinamid, probiotické frakcie a termálnu vodu Vichy vulkanického pôvodu. Ultraľahká fluidná textúra nemastí pleť ani nezanecháva stopy, je takmer neviditeľná. Tajomstvom tohto produktu je nová multi-patentovaná technológia Vichy, Netlock.

Táto inovácia je založená na princípe emulzie. UV filtre sú zachytené  v gélových mikroskopických kvapôčkach, ktoré po nanesení na pokožku vytvorí ultratenký, rovnomerný a ultraodolný film.

Hydratačný tónovací pleťový krém s SPF 50

Ziaja tónovací pleťový krém s SPF50+ je vhodný pre normálnu pokožku, ale aj pre tú citlivú, ktorú trápia pigmentové škvrny. Keďže je pleť náchylná na spálenie slnkom, táto hydratačná emulzia je ochranou s vysokým faktorom pred fotosenzitívnymi reakciami. Obsahuje fotostabilný filter novej generácie so širokým spektrom UV absorbcie. Poskytuje veľmi vysokú ochranu pred UVA a UVB žiarením. Netreba zabúdať, že je tiež výbornou ochranou plochých aj vystúpených znamienok, ale aj kože samotnej. Ktorú ochraňuje pred začervenaním. Zjednocuje tón pleti a obnovuje mladistvý jas pokožky.

Technológia Cellox-B3 ako ochrana voči oxidatívnemu stresu

La Roche-Posay Anthelios Age Correct SPF50  využíva novú technológiu Cellox-B3, aby ochránila pleť voči oxidatívnemu stresu a vonkajším agresorom. Je vedecky navrhnutý tak, aby minimalizoval poškodenie buniek v dôsledku UVA a UVB žiarenia, znečistenia a infračerveného žiarenia. Ide o  revolučný produkt, v ktorom sa teda stretáva maximálna ochrana a pokročilá starostlivosť proti starnutiu pleti

Denný krém proti pigmentovým škvrnám 

Denný krém proti pigmentovým škvrnám Cellular Luminous630 s OF 50 obsahuje účinnú kombináciu látok, ktorá škvrny redukuje a zabraňuje ich opätovnému výskytu. Pleť je zároveň hydratovaná, zmatnená a hebká na dotyk. OF 50 poskytne pleti účinnú ochranu pred slnečným žiarením a pomáha zamedziť starnutiu vplyvom slnečného žiarenia. Zjednotená pleť vám navráti sebavedomie.

Mohlo by vás zaujímať: Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe