Presunúť na hlavný obsah

Umelé mihalnice - áno alebo nie? Prirodzený efekt nedosiahnete s každým druhom

Krása

Dlhé, husté riasy zvyknú podčiarknuť náš pohľad a dodať nášmu výzoru bodki, ktorá záujme. Ako však dosiahnuť prirodzený efekt?

Umelé riasy získali boom ešte pred pár rokmi. S nástupom rôznych druhov ženy uchvátil nápad, že si môžu svoje mihalnice predĺžiť pomerne ľahkých spôsobom - či už doma pred zrkadlom alebo hodinkou strávenou u kozmetičky, ktorá sa o ne postará. Výsledkom bol objemný pohľad a zvýraznenie očí, vďaka čomu sa mnoho žien prestalo aj líčiť a maskara šla bokom. Faktom však je, že nie každá metóda pôsobí prirodzene. Nehovoriac o tom, že nie každá metóda je pre vás výhodná.

Prečítajte si: Dosiahnite efekt zväčšených pier tým prirodzeným spôsobom. Stačí mať len to správne know-how

Umelé, spojené mihalnice

Riasy, ktoré sú spojené jedným riadkom, tiež známe ako trsy, sú pre naše mihalnice hotovým peklom. Využívajú sa preto len na krátky časový úsek, napríklad keď idete na svadbu alebo inú udalosť. Pri svojich mejkapoch ju využívajú aj rôzne youtuberky či vizážistky, ktoré sa snažia na krátky okamih zvýrazniť svoj pohľad. Nikdy ich však na očiach nemajú viac než pár hodín - a vedia prečo. 

Lepidlo, ako aj ťažké trsy, totiž vaše riasy nesmierne zaťažujú. Nehovoriac o tom, že sa vám nikdy nepodarí dosiahnuť to, aby boli trsy nalepené rovnomerne - väčšina z nás má totiž iný tvar oka, než je nakreslený na zidealizovanom obrázku, ktorý tvoril predlohu doplnku. Efekt je tak nielenže záťažou, ktorá vám po dlhom nosení zaručene vytrhne zopár rias, ale zároveň aj neprirodzený. 

3D, 4D, 5D techniky

O čosi prirodzenejšie vylepšenie nášho pohľadu by sa malo praktizovať najmä v salónoch. Dôvod je jednoduchý - ide o precíznejšiu prácu, ktorá si vyžaduje ruku odborníka, nakoľko si môžete sama viac uškodiť, než pomôcť. 3D predlžovanie mihalníc sa aplikuje spôsobom Lash by lash - čo znamená, že sa na jednu mihalnicu nalepí nová, ďalšia. Je veľmi dôležité akej je hrúbky a z akého materiálu je vyrobená, a tak by ste na lacnejšej variante rozhodne nemali šetriť. 

Podobný princíp sa aplikuje aj pri 4D či 5D, akurát s rozdielom, že sa jedná o tenšie varianty. Ich hrúbka kozmetičke umožňuje aby ich na jednu riasu aplikovala viac. Na rozdiel od tŕs tým vlastné mihalnice príliš nezaťažuje, nakoľko sa jedná o ľahší materiál, ktorý nie je lepený v blízkosti koreňa. Štandardne sa totiž aplikuje na polovicu mihalnice, čím vytvorí objemný, ale aj dlhý efekt. 

Neprehliadnite: Pripravte svoje vlasy na leto. Rutina, ktorá vám zachráni korunu krásy je niečo, čo si zamilujete

Pozor na odstránenie

Nech si už vyberiete akýkoľvek variant, trsy či 3D mihalnice žiadnym spôsobom násilne neodstraňujte. Zaručene totiž s nimi pôjdu dole aj tie vaše prirodzené riasy, ktoré budete získavať späť horko ťažko. V prípade, že sa vám výsledný efekt nepáči, obráťte sa na svoju kozmetičku, ktorá vám poradí ako nenapáchať žiadnu škodu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe