Presunúť na hlavný obsah

Leto je stvorené pre experimenty: Zabudnite však na tie s pleťou, inšpirujte sa pravidlami Leny Perminovej, ktoré nesklamú

Zahraničné celebrity

Táto žena má pleť bábiky a nie je to len genetika. Veľmi dôkladne sa o ňu stará. V letnom období obzvlášť. Inšpirujte sa jej trikmi a vyhnete sa vďaka nim, predčasnému starnutiu.

To čo si na pleť dávate v tomto období je niečo, čo môže z dlhodobého hľadiska dokonca zmeniť jej štruktúru

Nádherná ruská modelka, influencerka a podnikateľka, Lena Perminova je už štvornásobnou mamou. Po každom pôrode, vyzerala ako keby ani nikdy nerodila. Rovnako ako figúru aj pleť mala vždy v 100% kondícii. Známky starnutia, či akékoľvek defekty krásy, by ste na nej hľadali veru márne. Ak si však myslíte, že všetko je o genetike, ona sama tento mýtus vyvracia. 

Neprehliadnite: Na Billa Gatesa sa to sype z každej strany. Je dôvodom jeho rozvodu nevera?

"O svoju tvár a pleť som sa celý život príkladne starala. Vždy som si nechávala záležať na tom, že chcem pôsobiť sviežo a snažila som o perfektnú starostlivosť, len aby som sa vyhla akýmkoľvek invazívnym zákrokom. Uvedomila som si, že kľúčová je najmä beauty rutina, počas letnej sezóny. To čo si na pleť dávate v tomto období je niečo, čo môže z dlhodobého hľadiska dokonca zmeniť jej štruktúru."

"Hoci ja sama tvrdím, že leto je ako stvorené na experimenty, v starostlivosti o pleť by ste na ne mali radšej zabudnúť. Zastávam klasiku, ktorej som verná roky," prezradila pre Elle.

4 summer pravidlá Leny Perminovej:

  1. Bez SPF - ka ani na krok - Sama Lena je skôr skvetlejší fototyp, takže to, bez čoho sa z domu nepohne je opaľovací krém. Na tvár aj telo si dáva 50 - tku, nosí slnečné okuliare a veľmi často aj klobúk.
  2. Voda ako najdôležitejší element - Lena vie, že pokiaľ sa chcete vyhnúť hlbším vráskam, hydratácia len zvonka nestačí. Pite dostatok tekutín, ktoré sami o sebe prispievajú k tomu, aby sa podporila tvorba kolagénu a pokožka sa nepresúšala.
  3. Obmedzte dekoratívnu kozmetiku - Známa kráska sa jej naozaj v letnom období, snaží počas dňa vyhýbať. Dá si maximálne tónovací krém s vysokým SPF faktorom, balzam, či vazelínu na pery, upraví si obočie tuhým mydlom, na ktoré je zvyknutá. Uvedomuje si totiž, že dekoratívna kozmetika, obsahuje veľké množstvo parfumovaných zložiek, ktoré by mohli vyvolať alergickú reakciu, či podráždenie. 
  4. Nemeňte zaužívané produkty, s aplikáciou nových počkajte do jesene.

"Rozhodne v lete hlavne neskúšajte nové produkty, či nemeňte rutinu, na ktorú ste zvyknutá. Zbytočne by ste pokožku, ktorá je samotnou, výraznejšou zmenou počasia už zaťažená, ešte viac stresovali. To mi hovorí aj moja kozmetička a podľa mňa to je skutočne tak."

Prečítajte si: Mohol mať akúkoľvek modelku, on si vybral právničku. Kto je Amal Clooney, manželka známeho sexsymbola?

"Raz do mesiaca si počas leta doprajem mezoterapiu bez ihiel, doma si robím pravidelne hydratačné masky a skutočne oveľa viac ako inokedy, dopĺňam tekutiny. Niekomu a to môže zdať ako klišé, no je to niečo, čo funguje, ak chcete starnutie spomaliť."

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe