Presunúť na hlavný obsah

Drinky ako stvorené na leto. Ktorým sa v podniku vyhnúť ak nechcete pribrať?

Lifestyle

Teplé večery nás ťahajú na terasy ešte viac, než kedykoľvek predtým. K posedeniu s kamarátkami nepochybne patrí aj nejaký ten drink či koktail. Mali by sme si však vyberať skutočne len podľa chuti?

Aj keď drink s priateľkami vyzerá často nevinne, faktom je, že mnoho z nás ani len netuší, koľko zbytočných toxínov a kalórií svojmu telu neškodným pohárikom môžeme dodať. Tie najkalorickejšie a paradoxne aj navyhľadávanejšie koktaily totiž obsahujú množstvo kalórií, za ktoré by sa nemuselo hanbiť ani fastfoodové jedlo. 

Mohlo by vás zaujímať: Kalórie, ktoré vypijete, sú väčší problém ako strava: Viete, koľko kíl navyše vám spôsobia v priebehu mesiaca?

Najkalorickejšie bomby

Najviac kalórií obsahuje drink Piňa Colady - a to približne 300 kalórií. Azda najznámejší koktail pritom na prvý pohľad vyzerá celkom nevinne, avšak kombinácia rumu, džúsu, ananásu, kokosu a kokosového mlieka, vás dokáže riadne potrápiť, obzvlášť, ak sa snažíte zhodiť kilá navyše. Na to, aby ste jeden takýto drink spálili, musíte totiž cvičiť minimálne hodinu. 

V rovnakej kalorickej hodnote sa nachádza smažená šiška, približne 100g hranoliek, hamburger či dva kúsky osmaženej slaniny. 

Ďalšími, nie veľmi vhodnými voľbami, bývajú aj slávne drinky Cosmopolitan či Sex on the Beach. Obidve sa totiž približujú vysokej kalorickej hodnote, ktorá by podobne ako pri Piňa Colade, mohla konkurovať junk foodu. Vyhýbať by ste sa mali aj obľúbenému Aperolu - aj keď je jeho kalorická hodnota podstatne nižšia, približne 170 kalórií v jednom drinku nie je zrejme niečo, po čom by ste túžili. 

Stavte na klasiku

Aj keď vyzerajú miešané drinky vábne, faktom je, že keď už chcete siahnuť po alkohole, malo by sa jednať o klasické, čo najmenej miešané verzie. Pohár bieleho vína má približne 120 kalórií, čo sa týka červeného, je toto číslo o trošku vyššie. Z hľadiska kalórií je na tom dobre dokonca aj mojito či gin tonic. Tieto nápoje obsahujú menej než 100 kalórií, a tak sú ideálnou voľbou pre ženy, ktoré si strážia postavu. 

V neposlednom rade si však treba uvedomiť, že všetkého veľa škodí a to, že má jeden typ alkoholu výrazne menej kalórií neznamená, že si ho možno dopriať viac. Alkohol má totiž mnoho ďalších negatívnych účinkov, ktoré sa nepodpíšu len na váhe. 

Prečítať si o tom môžete aj tu: Ktorý alkohol nám v malom množstve pomáha a ktorý škodí? Týmto druhom sa radšej vyvarujte!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe