Presunúť na hlavný obsah

Kalórie, ktoré vypijete sú väčší problém ako strava: Viete, koľko kíl navyše vám spôsobia v priebehu mesiaca?

Chudnutie a diéty

Hoci držíte diétu, minimalizujete svoj príjem, stále sa vám nedarí zhodiť? Dôvodom môže byť aj to, čo si počas dňa doprajete, keď ste smädná. Čokoľvek iné ako voda sa totiž na postave podpíše.

Tušíte koľko kalórií sa ukrýva za vašim obľúbeným nápojom?

Ak sa snažíte zhodiť, cvičíte, obmedzili ste jedálniček, no stále sa vám nedarí k vytúženej figúre dopracovať, problémom môže byť nielen samotná skladba jedálnička, ale najmä to, čo pijete.  Tak schválne, zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko kalórií prijmete takouto formou?

Pokiaľ ráno začínate ovocným smoothie, na desiatu si dáte kávu s cukrom a mliekom a večer si rada posedíte pri poháriku vína, je jedno, že jete prevažne šaláty a stravujete sa zdravo. Práve táto forma kalórií je problematická. 

"Ženy by si mali uvedomiť jedno. Ak chcú zhodiť, vrámci nápojov si môžu dopriať čistú vodu. Bodka. Žiadne ovocné smoothie, kávičky s cukrom, vínka, či pomaračové šťavy. To všetko sú kalórie navyše. A hoci si to na prvý pohľad neuvedomujeme, ide o kalórie, ktoré sú zastúpené v relatívne veľkom množstve. Obsahujú cukor, ktorý sa skrátka niekde odzrkadlí. Ak sa držíte pravidla, že prijmete okolo 1300 kalórií denne a doprajete si spomínané nápoje, je isté, že si môžete minimálne 500 kalórií navyše pripočítať."

Čítajte tiež: Najčastejšia príčina priberania je sedavé zamestnanie: Zmenou týchto návykov sa na vás nebudú lepiť tuky

"Ono sa to nezdá, ale skutočne čísla v tomto nepustia. Hovorím to aj mojim klientkám. Ak si rada vychutnáte kávu, dajte si ju, ale ten cukor nechajte radšej susede. Pohár kvalitného šampanského, ktoré je suché má v priemere 89 kalórií. Tie dokážete spáliť v priebehu 9 minút behu. Asi sa na to treba pozerať takto," vysvetľuje Mgr. Eduar Chmelo, fitness tréner.

Koľko kalórií obsahujú najčastejšie nápoje a čo si namiesto nich môžete dopriať

  • Margarita: 680 kalorií približne ako steak so zeleninoou 
  • Piňa Colada: 640 kalorií rovnako ako porcia cestovín
  • Jahodové smoothie: 226 kalorií rovnako ako ovocná šiška
  • Káva s mliekom: 195 kalorií rovnako ako trojuholník pizze

Mohlo by vás zaujímať: Mnohým chýba jeden z top vitamínov: Zachráňte svoje zdravie pred zníženou imunitou

Keď si teda nedokáže obľúbené nápoje odoprieť, treba buď pridať fyzickú aktivitu, alebo potom ubrať pri jedálničku, z množstva prijatého objemu a aj samotného obsahu. V každom prípade, pri formovaní tela je skrátka kľúčový celkový objem toho čo prijmete a výdaj, ktorý cez deň dokážete podať. Je len na vás, kde v tejto rovnici nájdete deficit. Pretože len ten, vám pomôže prepracovať sa k vytúženému telu. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe