Presunúť na hlavný obsah

Jedzte a nepriberte. Aké sú zásady štíhlej línie?

Lifestyle

Znie to ako sen, po ktorom túži väčšina ľudí. Je to vôbec možné a existuje spôsob na to, ako si dopriať všetko, po čom vaše srdce a žalúdok túži?

Dodržiavajte pravidelný pitný režim 

Obyčajná voda dokáže s našim telom skutočne zázraky - podstatou je však, aby ste jej prijímali dostatok. V opačnom prípade sa môžete stretnúť presne s neželaným výsledkom a okrem toho, že sa budú na vás kilá lepšiť už po každom súste, dochádza aj k zavodneniu, kedy sa vaše telo premení na chodiaci balón. Najmä v lete by váš denný príjem tekutín nemal klesnúť pod dva litre denne. Pozor, do tohto merítka sa nerátajú sladké vody, kávy, ale aj ni bylinné čaje, ktoré pôsobia močopudne. 

Dostatok čistej vody dokáže zlepšiť trávenie, funkcie organizmu a v neposlednom rade sa stará aj o naštartovanie metabolizmu. Nie je žiadnou novinkou, že práve nedostatok vody sa naše telo snaží vykryť falošnou správou o tom, že sme hladní - aj keď sme jedli len pred krátkou chvíľou. 

Prečítajte si: Ideálna váha žien podľa výšky: Spadáte do tejto kategórie?

Oklamte metabolizmus 

To, koľko priberieme, je výsadou najmä metabolického systému. Zatiaľ čo niektoré ženy priberajú už len pri pohľade na nezdravé jedlo, existujú aj také, ktoré si ho môžu dopriať na kilá. Podstatnú časť v tom síce skutočne zohráva genetika, no predsa len existujú spôsoby, ako si k želanému výsledku ako tak dopomôcť. Dôležité je, aby ste dodržiavali pravidelný režim a okrem denného pohybu dopriali svojmu telu aj potrebný odpočinok v podobe minimálne sedem hodinového spánku. Pomocníkom dokáže byť aj jablčný ocot, ktoré poznali už naše staré mamy.

Niekoľko štúdii potvrdilo, že tento ocot dokáže pri trávení zázraky. Pomáha nielen pri spaľovaní tukov, ale zároveň je aj štartérom metabolizmu. Na to, aby sa ukázal jeho efekt, je potrebné konzumovať ho minimálne dva týždne. Pozor, v žiadnom prípade ho však nepite a odporúča sa dokonca neprekráčať stanovený limit - a to dve malé lyžičky denne.

Neprehliadnite: Zavodnenie tela trápi väčšinu žien najmä cez leto. Ako sa popasovať s týmto problémom?

Bez stresu a výčitiek 

Vedeli ste, že stres je jedným z hlavných faktorov, prečo priberáme? Táto emócia je totiž spracovaná v obličkách a aj kvôli nej sa v tele vytvára kortizol. Nepríjemným faktom je, že nadbytok tohto hormónu znižuje rýchlosť metabolizmu. Nejedná sa o len stres, ktorý zažívate v práci, ale aj ten, ktorý zažívate hneď po tom, čo si doprajete jedlo, ktoré práve nie je príliš diétne. 

Samozrejme, stravovať by sme sa mali vyvážene a z cheat dayov by nemal pozostávať náš hlavný jedálniček. Nemajte však výčitky preto, že si z času na čas doprajete čokoládu, hamburger či inú kalorickú bombu. Snažte sa ostať v rovnováhe a jedlo prijímajte ako radosť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe