Presunúť na hlavný obsah

Cukorfree: Život bez neho vám zaručí lepšiu náladu, krajšie telo aj pleť, dajte sa na nový životný štýl

Chudnutie a diéty

Premýšľali ste niekedy nad tým, čo sa s vašim telom stane ak sa na určitý čas vzdáte úplne cukru? Je to doslova malý zázrak na vlastnom tele, ku ktorému sa takouto cestou, viete dopracovať. A v reletívne krátkom čase.

Aj vy patríte medzi milovníčky sladkého, nedáte dopustiť na čokoládu, dezerty, či zmrzlinu? No zároveň neustále bojujete s problematickou pleťou a nejakými kilami navyše, ktorých sa neviete zbaviť? Potom je čas to zmeniť.

Ak sa čo i len na mesiac vzdáte cukru, uvidíte množstvo benefitov na vlastnom tele, ale aj psychike. Áno, to všetko obyčajný cukor, ovplyvňuje. Je však dôležité zamerať sa aj na ten, ktorý sa používa v polotovaroch. Skrátka, ak chcete vidieť výsledky, musíte to sledovať komplexne. 

"Zo stravy treba jednoznačne vylúčiť hlavne biely rafinovaný cukor, ktorý sa nachádza v mnohých potravinách. Zabudnite na akékoľvek sladkosti, zmrzlinu, pečivo, bielu múku. Ženy by nemali zjesť viac ako 5 malých kociek cukru dennePráve biely cukor sa totiž v brušnej oblasti najviac usádza. V strave si doprajte proteíny, zdravé tuky, zeleninu a určité druhy ovocia," vyvetľuje fitness tréner Milan Kozika.

1. Zmení sa vaša nálada

To, čo cukor dokáže, je aktivovať hormóny šťastia, v podstate na počkanie. No zároveň je daná fáza, veľmi krátka a aj keď si myslíte, že čokoláda vás urobí šťastnejšími a zlepší vám náladu je to omyl. Teda na prvých tridsať minút nie.

Neprehliadnite: Farebná manikúra k plavkám: Trendy odtiene, ktoré sú na leto 2021 v kurze, vás potešia

No neskôr upadnete skôr do ospalejšieho, pomašieho režimu a budete sa cítiť oveľa horšie ako predtým. Cukor ako taký, totiž robí všetko pre to, že vo vás vyvolá chronickú únavu. Stojí to na tom, že blokuje schopnosť nášho tela zachovávať a udržiavať zásoby energie. 

2. Zredukujete svoju hmotnosť

Nebudeme si klamať ani prikrášľovať realitu. To, že je cukor návyková látka je skrátka fakt. Ak však znížite jeho prijaté množtvo, je prirodzené, že sa vám aj upraví váha. Dokonca v priebehu týždňa, to môže byť niekoľko kilogramov. Ideálne je nahradiť ho výživovými potravinami ako sú orechy, vajíčka, či tvaroh, ktoré vás prirodzene zasýtia, dodajú vám energiu, no vaše telo z nich profituje výrazne dlhý čas.

3. Pleť prejde absolútnou obnovou

Ak vás trápi roky akné a žiadne procedúry, či krémy nezaberajú, možno je čas pozrieť sa do vlastného taniera. Práve to čo jeme, totiž vo výraznej a značnej miere ovplyvňuje aj kvalitu našej pleti. Je totiž dokázané, že prebytok cukru, ubližuje telu zvnútra. Nadmerné množstvo glukózy v organizme, sa prejaví suchou pokožkou a vyrážkami. 

4. Budete mať kvalitnejší spánok

Áno, aj na kvalitu spánku, má denný príjem cukru značný vplyv, hoci si to nejako extra nepripúšťame. Ak si ho doprajete v nejakých väčších množstvách pred spaním, môže sa stať, že budete mať skutočne prerušovaný a problematický spánok.

Inšpirujte sa: Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

Cukor totiž dokázateľne aktivuje a zapína stresové hormóny, čo vedie k poruchám spánkového režimu. Ak ho vynecháte, je veľká pravdepodobnosť, že sa vaše ponocovanie, či nočné prebúdzanie, vo výraznej miere eliminuje.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe