Presunúť na hlavný obsah

Raňajky, ktoré naštartujú metabolizmus a zbavia faldíkov v oblasti pása: Odborník hovorí o malom zázraku na chudnutie

Chudnutie a diéty

Tieto raňajky sú absolútne ideálne, pokiaľ potrebujete opäť naštartovať spaľovanie. Už počas štyroch týždňov, uvidíte výsledky, ktoré vás vias ako len potešia. A krajšia pokožka je len žiadaným vedľajším účinkom.

Pomôžu naštartovať telo, dodajú energiu a navyše sa dopracujete ku krásnym krivkám

V aktuálnej dobe je veľkým trendom neraňajkovať, no podľa mnohých odborníkov, sú stále práve raňajky, tým jedlom, ktoré je zodpovedné za to, ako naše telo nastavíme na ďalšie fungovanie.  Je však veľký rozdiel v tom, čo si ráno dáme na tanier. Zabudnite na na ťažké, mastné jedlá, ale nastavte sa na zdravšie fungovanie. Také, ktoré pomôže telu prijať čo najviac živín a zároveň podnietiť k tomu, aby pracovalo hneď na plný výkon. 

Inšpirujte sa: Trendy v bývaní na rok 2021: Načerpajte inšpiráciu ešte pred zariaďovaním a prerábaním vášho príbytku

"V dnešnej dobe patria raňajky naozaj medzi azda najzatracovanješie jedlá, čo ja osobne nechápem. Je jedno, či si ich dáte, o 6:00, 8:00 alebo 10:00 no podľa mňa je dôležité to, aké je zloženie prvého jedla dňa. Od toho sa naozaj odvíja vaše ďalšie fungovanie, to ako sa počas dňa cítite, či máte dostatok alebo absenciu energie. Má to vplyv aj na to, či má človek migrény, zažíva stres a mohla by som pokračovať," vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

Preto sa na skaldbu svojich raňajok zamerajte. Pozrite sa spolu s nami, ako by v ideálnom prípade mali vyzerať. 

Optimálne raňajky

  • Nápoj: Zelený čaj – pôsobí omladzujúco a urýchľuje spaľovanie tukov.
  • Predjedlo: Grapefruit – jedna polovica pred jedlom aktívne a rýchlo podporuje spaľovanie tukov.
  • Jedlo: Plátok čierneho ražného chleba - obsahuje veľké množstvo vlákniny, navyše zabraňuje rýchlemu návalu hladu. 30 g nízkotučného tvarohu - udržiava štíhlu postavu a zasýti na dlhší čas. Chilli papričky - obsahujú kapsaicín, ktorý pomáha rýchlo spaľovať tuky
  • Dezert: Mango - potláča chuť na sladké a aktivuje hormóny šťastia

"Rovnako ako pri iných jedlách aj na raňajky sa treba pozerať komplexne. Sama som tieto konkrétne dodrživala niekoľko týždňov. Máte v nich obsiahnuté všetky potrebné živiny, látky ktoré pomáhajú spaľovať, zasýtia aj dodajú energiu."

Neprehliadnite: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

"Z vlastnej skúsenosti viem, že zjete neskôr naozaj aj menej. Pridajte aktívny životný štýl a verte, že prvá pôjde dolu najproblematickejšia oblasť pása a bokov. Jediné, čo musíte okrem raňajkového manuálu dodržiavať navyše je vzdať sa alkoholu a eliminovať kofeín. Uvidíte, že to pôjde."

Snažte sa nájsť si priestor najesť sa v pokoji, vychutnávať si každé sústo a jesť pomaly. To je tiež faktor, ktorý zohráva úlohu. Vtedy totiž dostáva mozog oveľa rýchlejšie informáciu o tom, že je telo sýte ako, ak jete príliš rýchlo. Presne preto si Francúzky a Talianky raňajky skutočne užívajú a sú pre ne malým rituálom. Tak čo, pôjdete týmto smerom? Jedno je isté - vaše telo sa vám poďakuje. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe