Presunúť na hlavný obsah

Trendy v bývaní na rok 2021: Načerpajte inšpiráciu ešte pred zariaďovaním a prerábaním vášho príbytku

Bývanie

Zariaďovanie a prerábky bývania zažívajú od uplynulého roka boom. Ako celospoločenská situácia ovplyvnila trendy v bývaní na rok 2021?

Čas strávený doma v mnohých z nás prebudil túžbu po obmene interiéru a realizovaní sa v aranžovaní. Zatiaľ čo niektorí radi menia celý štýl bývania v priemere raz za dva až štyri roky, iní sú svojmu štýlu bývania verní a vsádzajú skôr na nadčasové materiály, ktoré uprednostňujú pred trendmi. 

Tie aktuálne trendy však odzrkadľujú udržateľnosť a recyklovanie a zároveň nás nútia stále zostať spätý s prírodou. Poďme sa pozrieť na predikcie dizajnérov a inšpirácie, ktoré zostavili na nadchádzajúci rok. 

Inšpirujte sa: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Staycation a rastliny, kvety

Príroda má svoje čaro. Tak ako naše mamy a staré mamy milovali rastliny v interiéri, dnes sa opäť vraciame k zveľaďovaniu týchto zelených skvostov prírody vo svojich domácnostiach. Skúste zakomponovať takú strelíciu alebo banánovník do svojho bývania a sami uvidíte, čo dokáže jeden dominantný kvet s interiérom. Alternatívou môže byť aj suchá tráva, ktorá je skvelým dekorom do vášho bývania, ak uprednostňujete neurálne farby.

Industriálny štýl, neopracované materiály ako drevo, kov a betón

Surové materiály typické pre industriálny štýl sa preniesli z interiérov kaviarní a hubov do interiérov bývania. Neopracované materiály ako drevo, kov, betón vytvárajú svojou štruktúrou zaujímavú súhru s metalickými odtieňmi, sklom a svetlom. Netreba zabúdať ani na rastliny, ktoré v takomto prostredí sú priam na výslní. 

Recyklovanie a udržateľný štýl 

Starožitnosti utužujú vzťahy. Je super pocit vlastniť niečo, čo sa predáva z generácie na generáciu. Recyklovanie a udržateľný štýl ide priamo ruka v ruke aj s dedičstvom. Spojenie moderného bývania a niečoho vzácneho pochádzajúceho od našich predkov je novým luxusom. S nimi sa do popredia čoraz viac dostávajú aj kúpeľňové doplnky a spa v tradičnom remeselníckom duchu.

Sklo a transparentné doplnky, svietidlá

Číre fúkané sklo a transparentné materiály vytvárajú v priestore vzdušnosť a pocit čistoty. Navyše v ponuke je hra so svetlom a tieňmi. Svetelné a priestranné bývanie, francúzske okná a práve spomínané svietidlá zo skla sú ideálnym spoločníkom práve betónových stien, dreva a kovových konštrukcií v podobe doplnkov.

Neprehliadnite: Kúpeľňové trendy: Vytvorte si domáce SPA, v ktorom vaše telo rozkvitne do novej krásy

Home office kútik

Uplynulý rok zmenil v rámci bývania rozpoloženie, v ktorom si svoje miesto zaslúži aj office. Home office a kútik pre realizovanie svojich myšlienok a práce je v tomto čase nevyhnutný. Pracovný stôl a organizéry vám zabezpečia dobrý pocit, v ktorom porastú aj vaše výkony. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe