Presunúť na hlavný obsah

Efektívne a účinné: Inšpirujte sa cvikmi Francúzok, ktoré fungujú a pomôžu vám zbaviť sa faldíkov v kritických partiách

Chudnutie a diéty

Jednoduché, efektívne a veľmi účinné. Navyše k nim nepotrebujete nič len seba a denne vám stačí pár minút. Tieto cviky s vlastnou váhou, Francúzky zbožňujú.

Netrápia sa hodiny vo fitku, venujú sa jednoduchým cvikom s vlastnou váhou, ktoré zvládnu kdekoľvek

Ženy z krajiny galského kohúta, sa môžu pochváliť nielen skvelým a vycibreným vkusom, zmyslom pre detaily a tým, že majú módu v krvi, ale skutočne aj nádhernými figúrami. Vedia presne pokázať na svoju výnimočnosť, ak aj majú nejaké nedokonalosti, povýšia ich na prednosť. A tak by to aj malo byť.

Neprehliadnite: Do podnikania sa pustili počas pandémie. Mariana a Pavol prinášajú na trh kvalitné slovenské čaje

To čo im však dodáva sebavedomie, je fakt, že na sebe naozaj pracujú. Venujú sa svojmu telu komplexne a ono sa im za to vždy odvďačí.

Netrápia sa hodiny vo fitku, ale venujú sa jednoduchým, no účinným cvikom s vlastnou váhou, ktoré bezproblémov zvládnu doma, či vonku v parku. Takže na žiadne výhovorky v tomto smere nemajú priestor.

Príťahy kolien ako skvelý formovač brucha

Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy v kolenách. Zhlboka sa nadýchnite a zároveň brucho sťahujte ako najviac to ide. Princíp je založený na tom, že čím viac ho stiahnete, tým účinnejšie samotné cvičenie bude. Na začiatku zadržte po nádychu vzduch aspoň na 15 sekúnd a postupne môžete túto dobu predlžovať až na 60. Cvičenie opakujte 5krát, aspoň v troch sériách.

Single leg deadlift pre nádherný zadok

Klasický mŕtvy ťah určite poznáte. Tento skúste jednonožne. Chrbát držte rovný a stiahnite brucho. Váhu však majte rovnomerne rozloženú na nohe. Zodvihnite jednu nohu vystretú za seba, špičkou smerujúc nadol počas toho, ako sa prehýbate smerom dopredu.

Nakloňte sa tak nízko, ako vám telo dovolí. Potom sa ťahajte naspäť do stojacej polohy tak, že zapájate hamstrigy. Hlavu stále držte v neutrálnej polohe.

Drepy pre štíhle nohy bez pomarančovej pokožky

Drepy sú úplnou klasikou, no fungujú vrámci formovania postavy naozaj skvele. Nohy rozkročte na šírku bokov. Stiahnite brušné svaly a pomaly klesajte, ako keby ste sa chceli posadiť. Pri  návrate do pozície, zdvihnite pravú nohu nabok. Špičky nezabúdajte orientovať smerom k zemi.

Prečítajte si: Dve sestry sa pustili do podnikania. Založili štýlový sekáč, ktorý konkuruje módnym značkám

Vrátťe sa do podrepu a nohu znova pokrčte. Zadok tlačte k sebe a váhu prenášajte na päty. Presne takýmito drepmi, tvarujte okrem nôh aj zadok. Urobte 4krát v 4 sériách.

Ideálna kombinácia cvikov, ak chcete zhodiť a formovať

  • šprint
  • prednožovanie
  • príťahy
  • brušáky
  • drepy
  • výskoky

Francúzky začínajú každý tréning behom, alebo akčným kardiom. Následne si urobia sériu cvikov, ktorú sme spomínali. Zaberie im to celé možno 40 minút, no ten pocit, ktorý budete mať už po mesiaci je na nezaplatenie. Intenzívna práca na sebe je totiž niečo, čo vždy v zrkadle uvidíte. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe