Presunúť na hlavný obsah

Mamička, ktorá vás dostane do formy ľavou zadnou. Slovenka Martina je dôkazom toho, že všetko sa dá

Lifestyle

Je krásna, dobre vyzerá a v neposlednom rade jej nechýba cieľavedomosť. Martina Takáčová nie je pre aktívne ženy, ktoré vyhľadávajú online cvičenie, žiadnou neznámou.

Martina Takáčová zo Žiliny síce patrí medzi populárne slovenské influencerky, no pravdou je, že na rozdiel od väčšiny z nich svoju kariéru nezačala na sociálnych sieťach. Už od skorého detstva bola živlom, ktorý miloval pohyb a bez neho si nedokázala predstaviť svoj život. Vtedy však ešte nemohla ani len tušiť, že sa ním jedného dňa bude živiť.

„Aktívny šport a pohyb ma sprevádzajú od môjho detstva a dodnes sú neoddeliteľnou súčasťou môjho kažodenného života. Šport pre mňa znamená prekonávanie samej seba, dosahovanie stanovených cieľov a samozrejme zdravý životný štýl,'' uvádza Martina, ktorú k dnešnému dňu práve vďaka pohybu a cvičeniam, ktoré zdieľa s verejnosťou sleduje na sociálnych sieťach viac ako 40-tisíc ľudí.

Prečítajte si: Dve sestry sa pustili do podnikania. Založili štýlový sekáč, ktorý konkuruje módnym značkám

Vynašla sa 

Svoje konkrétne zameranie našla Martina už dávnejšie. Po rokoch aktívneho pohybu si vybrala šport, ktorému sa venuje z času na čas každá žena, no napriek tomu býva podceňovaný čo sa kariéry týka - a to fitnes. „Fitnesu sa venujem aktívne osem rokov,'' prezradila ďalej dnes už úspešná influencerka, ktorá však neostala len pri obyčajnom trénerstve v posilovni. Vo svojom rodnom meste si totiž otvorila krásny priestor Balanced Gym, ktorý je nielen skvelým tréningovým miestom, ale aj pastvou pre oči. Niet pochýb o tom, že je tak príjemnejším priestorom na cvičenie než preplnené posilovne. A práve to bolo cieľom. 

Tak, ako každý podnikateľ, aj Martina počas pandémie koronavírusu musela bojovať s nepriaznivými podmienkami, ktoré jej biznis utláčali do úzadia. Napriek tomu však nestratila hlavu a vymyslela koncept, ktorý sa drží do dnešného dňa - a to online cvičenie so známou influencerkou Tatianou Židekovou. Dve športovkyne si na pravidelnej báze pripravujú tréningy, ktoré ženám vysielajú na inej platforme. 

„Sme šťastné, že aspoň takto online motivujeme a podarilo sa nám tu vybudovať silnú komunitu žien s láskou k pohybu a cvičeniu,'' priznala Martina. Ich dosahy sa každým dňom zväčšujú, najmä kvoli motivácii, ktorú baby ponúkajú. Aj keď sa nejedná o žiadne jednoduché cvičenia, nečakajte nič, čo by ste nezvládli. Dôkazom toho sú stovky žien, ktoré cvičia podľa Martiny a Tatiany. Nedá na nich dopustiť napríklad ani influencerka a stylistka Mirka Dobiš

Neprehliadnite: Jarka omylom kúpila letenky na St.Luciu: Dobrodružstvo v Karibiku jej zmenilo život

30-minútové cvičenie podľa Martiny

Skrčený plank 

Nastavíme sa do pozície planku, pričom sa tentokrát opierame o dlane. Špičky chodidiel nám ostávajú na zemi, telo pokrčíme a predlakťami sa dotýkame zeme. Vrátime sa naspäť do pozície veľkého planku. Opakujeme 10-krát po troch sériách.

Dynamické výpady

Sme v pozícii výpadu, pravá noha je vpredu, ohnutá v kolene, zatiaľ čo sa ľavé koleno dotýka zeme. Kolená striedame preskakovaním. Opakujeme 20-krát opäť v troch sériách. 

Bočné zdvíhanie nôh

Ľahneme si na bok, nohy sa snažíme mať vystreté. Predlaktím sa podopierame, druhú ruku si môžeme dať za hlavu. Nohy zdvíhame čo najvyššie, pričom pri každom zdvihnutí zdvíhame aj trup. Opakujeme 12-krát na každú stranu v troch sériách.

Pozrite si aj: Pilates dokáže vyformovať, ale aj predĺžiť nohy. Prvé výsledky uvidíte už za dva týždne

Jumping Jacks

Postavíme sa, nohy máme rokročené mierne od seba - o trošku viac, než naše boky. Výskokom zdvíhame ruky nad hlavu. Následne sa vraciame do pôvodnej, mierne pokrčenej polohy. Tento cvik vykonávame minimálne 20-krát, samozrejmosťou sú aj tri série.

Nožnice

Sadneme si na zem, pričom mierne zakloníme trup. Nohy zdvíhame na striedačku hore - pozor, musí ísť však o dynamickú súhru tak, akoby ste ''strihali''. Aj keď je tento cvik o čosi náročnejší, vydržte minimálne 15 opakovaní, ideálne by však bolo dosiahnúť 20. Počas prestávok medzi troma sériami si dajte aspoň 30 sekundovú pauzu.

Skiier Jacks

Podobná verzia, ako pri Jumping Jacks - tentokrát však neskáčeme do výšky, ale pred seba. V rovnakom pohybe fungujú aj vaše ruky. Opäť 20 opakovaní v troch sériách.

Side Bridge

Ľahneme si na zem. Oprieme sa o pravý lakeť a pravé stehno, čím naše telo nadvihneme - a horná noha je tým pádom v rovnej polohe nad zemou. Stehno pomaly dvíhame, až kým sa naša spodná noha nedotýka len kolenom a následne sa opäť vraciame do začiatočnej polohy. Opakujeme 12-krát na každú stranu po troch sériách.

Mohlo by vás zaujímať: Bez závažia a náčinia. Vyrysujte si bruško už za necelý mesiac vo svojej vlastnej obývačke

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe