Presunúť na hlavný obsah

Pilates dokáže vyformovať, ale aj predĺžiť nohy. Prvé výsledky uvidíte už za dva týždne

Lifestyle

Krásne dlhé nohy patria k najväčším prednostiam ženy. Niet sa čomu čudovať, vynadívať sa na nich nevieme nielen my, ale aj opačné pohlavie. Ako ich získať?

Čo všetko dokáže pilates?

Populárny súbor cvikov získal názov po trénerovi, ktorý s efektívnym programom prišiel. Josef Pilates pracoval v Spojených štátoch ako tréner tanečníkov a práve pri tréningoch so svojimi klientmi vytvoril zostavu, ktorej úlohou bolo telá umelcov nielen spevniť, ale poskytnúť aj dostatočný strečing a regenráciu svalov. 

Niet sa čudovať, že tento typ cvičenia patrí dnes k tým najpopulárnejším. Okrem toho, že dokáže vyformovať postavu, totiž dokáže natiahnuť svaly a pridať nám tam na výške, ohybnosti a celkovému sebavedomejšiemu dojmu. Na to, aby ste však videli prvé výsledky, je potrebné venovať sa pravidelne. V tom prípade je možné, že prvé výsledky uvidíte už za dva týždne. 

Prečítajte siTenis ako šport, ktorý musíte túto sezónu objaviť. Stylingy, s ktorými vás bude baviť o čosi viac

Ako ho správne cvičiť? 

Na rozdiel od iných súborov cvičení je pilates o čosi komplikovanejší. Netreba však zabúdať na to, že aj práve vďaka tomu má vysokú účinnosť, ktorá ide ruka v ruke s benefitmi, aké vám nedokáže zaručiť žiaden iný program. 

Aby malo cvičenie efekt - a v neposlednom rade sa skutočne jednalo o pilates, je potrebné, aby trvalo minimálne 45 minút. V pilatese totiž nejde o rýchlosť či kvantitu, ale o kvalitu. Pri každom cviku sa berie ohľad najmä na dýchanie, ktoré je tak, ako pri cvičení jógy mimoriadne dôležité. Na rozdiel od meditačného cvičenia však pilates zapája svaly priamo a cielene s tým, že si záťaž a náročnosť uvedomujete. Nakoľko ide pri tomto cvičení o pravidelnosť, neodporúča sa prekonávať svoje limity veľkými skokmi, práve naopak. Na intenzite pridávajte len postupne tak, aby to vaše telo pocítilo čo najmenej. V prípade svalovice totiž nebudete vykonávať cviky presne, ako je dané a je vysoko pravdepodobné, že vám problémy bude robiť aj správne dýchanie či plynulosť pohybov.

Neprehliadnite: Ak priberáte na bruchu, vyskúšajte JEDEN cvik: Cvik so záťažou v sede má super rýchly účinok

Telo ako celok

Na rozdiel od iných posilovacích cvičení je pilates stále zameraný na cvičenie celého tela. Základom je totiž posilňovanie core, teda svalov v jadre tela, a tak niečo ako leg day či cvičenie výhradne na brucho neexistuje. Ak cítite, že potrebujete na istej partii pritvrdiť, navýšte si sériu, no nikdy sa nezameriavajte len na jednej časti. Neverte tak videonávodom, ktoré vám tvrdia, že sa jedná o pilates a pritom vykonávajú cviky výhradne len na istú partiu. Nezabúdajte totiž, že pilates sa sústredí nielen na formovanie, ale aj naťahovanie svalov - vďaka čomu si formujete bezchybnú líniu. A to bez strečingu, aký ponúka cvičebný program amerického trénera, jednoducho nejde.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe