Presunúť na hlavný obsah

Udržte sa vo forme. Tieto ľahké cviky vám k tomu pomôžu

Lifestyle

Napriek tomu, že zimné obdobie sa spája s nadbytočnými kilami, verte, že to tak nemusí byť. Stačí vám denne zopár minút, ktoré vám pomôžu udržať postavu.

Jumping Jack 

Vedeli ste, že vám stačí 30 sekúnd tohto obľúbeného kardia cviku denne, aby ste dosiahli pevnejšiu postavu? To však nie je všetko, tento pohyb prináša aj mnoho ďalších výhod - zlepšuje koordináciu, priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém a spaľuje nežiadúce kalórie. Postavte sa na zem a vystrite sa. Ruky majte pri trupe a nohy spolu. Pri každom poskoku ruky krúživým pohybom zdvihnite nad hlavu a zároveň rozkročte nohy. Následne sa pri ďalšom poskoku vráťte do počiatočnej pozície. Začínajte na spomínanej pol minúte, pričom sa každý deň snažte pridať ďalších pár sekúnd.

Prečítajte si: Dokonalé boky už za pár dní. Cviky, ako si účinne vytvarujete krivky z pohodlia domova

Bicykel

Ak aj vás trápi bruško - a najmä to spodné, máme pre vás jeden z najúčinnejších cvikov, s ktorým zapracujete nielen na spodnej časti trupu, ale aj bočných svaloch. Ľahnite si na zem, obe nohy zdvihnite zo zeme, pričom ich následne mierne pokrčte v kolenách a začnite bicyklovať vo vzduchu. Nohy striedajte, pričom si vašimi rukami podoprite hlavu. Lakťami sa snažte dotýkať opačného kolena. Už po niekoľkých sekundách vás začnú paliť brušné svaly, každopádne však vytrvajte a v žiadnom prípade nepoložte nohy na zem, držte ich mierne nad podložkou. Vydržte aspoň 20 sekúnd, následne si dajte polminútovú prestávku a zopakujte.

Mostík

Mostík, alebo zdvíhanie zadnej časti tela v ľahu, pôsobí mimoriadne priaznivo nielen na zadok, ale aj stehná, chrbát či tela. Niektoré prieskumy dokonca ukazujú, že pravidelné vykonávanie tohto cviku dokáže upraviť držanie vášho tiela. Niet divu, že ho do svojich plánov zaradzuje mnoho fitnes trénerov, máloktorý cvik totiž dokáže byť takýto oddychový a zároveň účinný. Ľahnite si na chrbát, ruky by mali byť položené vedľa vášho tela. Nohy ohnite v kolenách, pričom by mali byť rovnomerne na šírke vašich bedier. Následne boky zdvihnite, dávajte si však pozor, aby boli vaše bedr a trup v rovnomernej polohe, bez akéhokoľvek naklánania. Toto dvihnutie zopakujte 15-krát a následne ostaňte v polohe hore aspoň 15 sekúnd. Aby mal cvik účinnosť, mali by ste si denne dopriať aspoň tri opakovania.

Neprehliadnite: Plank ako zázračné cvičenie. S týmito variáciami dosiahnete ploché bruško a lepší zadok

Dvíhanie nohy dozadu

Kľaknite si na kolená, ruky položte pred seba. Pomaly dvíhajte jednu nohu smerom k stropu, pričom sa pozerajte priamo pred seba. V najvyššej možnej polohe, bez toho, aby ste menili pozíciu nohy, skúste vydržať aspoň tri sekundy a následne ju položte opatrne na zem. Po 20-tich opakovaniach nechajte nohu zdvihnutú a miernymi pohybmi sa ju snažte dostať o čosi vyššie. Pulzovanie, ako sa toto nazýva, by malo trvať minimálne desať sekúnd. Po jeho ukončení nohy prestriedajte.

Plank

Jeden z najobľúbenejších a zároveň nenávidenejších cvikov vôbec. Určite ste počuli už o mnohých variáciách planku, no na začiatok je najlepšie začať so základnou verizou. Dajte sa do plankovej pozície - vaše predlaktia podopierajú vaše telo, pričom sa držíte prstami na nohách. Váš pohľad by v žiadnom prípade nemal smerovať hore, práve naopak - pozerajte sa do zeme. V tejto polohe vydržte 45 sekúnd, následne si ďalší deň pridávajte podľa potreby. Ak máte potrebu si tento cvik o čosi sťažiť, odporúčame vám zdvihnúť ruku alebo nohu. Dávajte si však pozor - plank je účinný len vtedy, ak je vaše telo stále vo vodorovnej polohe a váš trup sa neohýňa.

- Najčítanejšie -