Presunúť na hlavný obsah

Dajte zbohom nadbytočnému tuku v okolí pása. Pomôžu vám jednoduché, no účinné cviky

Lifestyle

Zrejme neexistuje žena, ktorá by netúžila na svojej postave niečo vylepšiť. Najčastejšou problémovou partiou je nepochybne práve brucho a pás. Netreba však zúfať - pomocou správnych cvikov sa viete dopracovať ku vysnívanej postave.

Loďka 

Cvik prevzaný z jógy síce vyzerá jednoducho, no o to je efektívnejší. Ľahnite si na chrbát, nohy natiahnite pred seba, pričom vaľe ruky sa nachádzajú pozdĺž nich. Dlane smerujú na podlahu.Pri nadýchnutí zdviheneme nohy bez toho, aby sme ich ohýbali v kolenách. Snažíme sa nohy zdvihnúť do najvyššej možnej polohy a s ramenami a hrudníkom sa snažíme dostať až ku končekom prstov. V tejto polohe zotrváme aspoň 15 sekúnd, pričom nezabúdame na pravidelné dýchanie. Následne s hlbokým výdychom svaly uvoľníme a celý cvik zopakuje minimálne 5 krát. Okrem toho, že tento cvik dokáže bojovať proti ukladaniu tuku v páse a na brušku, posilňuje svaly nôh a chrbta.

Prečítajte si: Dokonalé boky už za pár dní. Cviky, ako si účinne vytvarujete krivky z pohodlia domova

Bočný plank 

Ďalší cvik, ktorý vyzerá pomerne jednoducho, no už po pár sekundách vám dôjde, že je skutočne mimoriadne účinný. Ľahneme si na bok, pričom sa podoprieme o predlaktie. Telo zdvihneme čo do najväčšej možnej výšky, naše chodidlá sa však dotýkajú zeme. V tejto pozícii zostávame 30 sekúnd, následne strany vymeníme. Pri druhej variáci zdvíhame hornú ruku a následne ju ťaháme dovnútra, popod náš hrudník. Tento cvik si vyžaduje najmä správne dýchanie, nakoľko vám môže byť už po niekoľkých sekundách ťaživo či dokonca nevoľno. V prípade, že vaše telo nezvláda druhú varáciu s rukou, ostaňte pri tej prvej.

Dvíhanie nôh v ľahu

Ak máte problémy s dolným bruškom, máme pre vás skvelú správu - tento cvik vám pomôže popasovať sa s touto problémovou partiou. Ľahneme si na chrbát, pričom nohy položíme na zem vystreté. Zdvíhame ich do úrovne pása, teda približne do 90-stupňového uhla. Po 15-tich opakovaniach nohy nepoložíme na zem, ale nechávame ich mierne nad zemou. V tejto polohe vydržíme 15 sekúnd. Aby bol efekt tohto cviku čo najúčinnejší, mali by ste si ho dopriať aspoň v troch sériách.

Neprehliadnite: Kráľovské cvičenie na predĺženie veku: Vyskúšajte každé ráno robiť cvik pre dlhovekosť

Šikmé skracovačky

Skracovačky, alebo ľudovo povedané polovičné brušáky, patria k obľúbeným cvikom na brucho. Niet divu - okrem toho, že nie sú náročné, k nim totiž nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky, len vlastné telo. Vedeli ste však, že už len malá zmena dokáže pôsobiť aj na inú časť brucha? Ak chcete pomocou tohto cviku dosiahnuť osí pás, pri vystretej polohe ležmo nasmeruje zohnuté kolená do jednej strany. Už pri niekoľkých zdvihnutiach pocítite bočné svaly. Stačí vám zopár opakovaní - no nezabúdajte nohy prestriedať.

- Najčítanejšie -