Presunúť na hlavný obsah

Božský zadok na počkanie. Pomocou týchto troch cvikov ho dosiahnete už za pár dní

Lifestyle

Ruku na srdce - znie to ako sen. Ktorá z nás netúži po dokonalom pozadí, ktoré sa skvelo ukáže v obtiahnutých šatách či celkovo zlepší dojem zo seba samej? Už to však nemusí byť len predstava. Máme pre vás jednoduché cviky, vďaka ktorým sa budete pýšiť pevným už v priebehu dvoch týždňovl.

Súvislé drepy

Najstarším a zároveň najznámejším cvikom pre vybudovanie pevného, guľatého zadku, je nepochybne drep. Existuje hneď niekoľko variácií tohto cviku, my vam však ponúkame hneď tú najefektívnejšiu. V prvom rade je potreba si uvedomiť, že drep má najväčší účinok vtedy, keď sa vykonáva správne. Dáme sa do pozície sumo drepu, no chrbát držíme vzpriamene a vystreto. Je mimoriadne dôležité, aby sme ho nijakým spôsobom neprehýbali a viac sa sústredili na zadné svalstvo. Nielenže v tom momente najviac pracuje, zároveň tým neubližujeme nášmu telu. V tejto pozícii spravíme 30 drepov a následne, keď sme v podrepe, spravíme ďalších 30 mini drepov - nedvíhame sa úplne hore ako pri tých prvotných, skôr tlačíme zadok nižšie. Už po niekoľkých týchto pulzoch budete cítiť obrovské pálenie, no vytrvajte! Následne si dajte 30 sekúnd pauzu a všetko zopakujte ešte v ďalších dvoch sériách. 

Prečítajte si: Drepmi k lepšej postave. Vyskúšajte tieto variácie, vďaka ktorým si vypracujete celé telo

Psík 

Dáme sa do pozície psíka, teda na štyri nohy. Naše kolená by mali byť na mäkkom podklade, a tak nezabúdajte na podložku na cvičenie. Dávame si pozor, aby boli naše kolená v šírke našej panvy - to isté platí aj o rukách, ktoré častokrát zvyknú byť bližšie, než je rovnomerná línia našich pliec. Pravú nohu zdvihneme do boku, zostáva však zohnutá. Táto pozícia pripomína zvieratko, ktoré si značkuje svoje miesto, no sľubujeme, že tento cvik je obrovskou pomocou najmä pre ženy s väčšími stehnami. Ak máme gumu na cvičenie, použijeme mu. Nohu zdvíhame do bočnej strany 20-krát, následne prestriedame s druhou. Po skončení oboch strán zdvihneme narovnanú nohu tentokrát dozadu s tým, že opäť pulzujeme - čo znamená, že ju nepoložíme na zem, ale zdvíhame vyššie a vyššie s tým, že noha je stále vo výške zadku. 

Neprehliadnite: Dokonalé boky už za pár dní. Cviky, ako si účinne vytvarujete krivky z pohodlia domova

Dvíhanie panvy

Tento cvik patrí nepochybne medzi najobľúbenejšie. Pri jeho vykonávaní je totiž možné ležať a tým pádom ho možno praktizovať aj z pohodlia postele. Ľahneme si na chrbát, pričom sa telom snažíme vykonať obrátený mostík -s tým, že naše plecia ostávajú na zemi. Zdvíhame len panvu. Cvik opakujeme 30-krát a opäť prichádza na rad pulzovanie a panvu neukladáme na zem. V prípade, že sa vám zdá toto cvičenie jednoduché, odporúčame rôzne variácie. Medzi najpopulárnejšie a zároveň najvyužívanejšie patrí zdvihnutie jednej nohy do vzduchu alebo jej preloženie cez druhú. Nezabúdajte však, že v prvom rade ide o správne vykonávanie cviku až tak o pocit vlastného zadosťučinenia.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe