Presunúť na hlavný obsah

Drepmi k lepšej postave. Vyskúšajte tieto variácie, vďaka ktorým si vypracujete celé telo

Fitness

Milujete drepy? Máme pre vás dobrú správu. Posilňujete nimi nielen nohy a zadok, ale aj chrbát a brucho. A práve preto vám prinášame hneď niekoľko variácií, ako tento cvik robiť.

Sumo drep

Hneď po klasickom drepe najznámejšia variácia obľúbeného cviku je známa zrejme pre každého z nás. Postavíme sa na šírku svojich ramien, ruky spojíme pred seba a zadnou časťou tela si akoby sadáme. Nezabúdame však na vyrovnaný chrbát - ak sa váš trup nakláňa dopredu, cvik stráca na akejkoľvek efektivite. Je tak mimoriadne dôležité, aby ste ťahali plecia dozadu a zohýňali sa len v panvovej časti. Nezabúdajte, že menej je niekedy viac a kvalita je dôležitejšia než kvantita.

Drep na jednej nohe

Aj keď tento cvik vyzerá pomerne jednoducho, verte nám, že vás potrápi najviac zo všetkých. Nielenže si vďaka nemu vyformujete skvelý zadok o čosi rýchlejšie, no zároveň získate lepšiu stabilitu. Daáme sa do pozície klasického drepu, pričom ruky predpažíme. Slúžia totiž ako skvelá pomôcka pri zachovaní rovnováhy a balansu. Nohu máme vystretú, v žiadnom prípade ju nezohýňajte a taktiež dbajte na to, aby ste neprepínali kolená. Po desiatich opakovaniach nohy prestriedame.

Prečítajte si: Kráľovské cvičenie na predĺženie veku: Vyskúšajte každé ráno robiť cvik pre dlhovekosť

Drep s výskokom

Dynamický cvik vaše telo nielenže vyformuje, ale zároveň vám dopraje malú, no nie zbytočnú dávku kardia. Na rozdiel od iných cvikov sa pri jeho vykonávaní vyžaduje kvantita. Technika tohto cviku je podobná klasickému drepu, až na to, že sa pri dvíhaní od zeme odrážame do výskoku. Začíname minútovým intervalom, po ktorom si doprajeme mininútovú pauzu a následne všetko opäť zopakujeme.

Drep o stenu

Postavíme sa chrbtom k stene a dáme sa do pozície drepu. Naša hlava a chrbát sa celý čas dotýkajú steny, ktorá nám v prvom rade slúži ako opora, nohy máme od tela. Táto poloha pripomína sedenie na stoličke - kolená sú ohnuté v 90 stupňovom uhle, stehná smerujú rovnobežne s podlahou. Ak ste tento cvik nikdy nepraktizovali, mali by ste v tejto polohe zo začiatku vytrvať aspoň 30 sekúnd, pričom každý deň pridávajte ďalší päť. Ak si chcete cvik napriek tomu sťažiť, skúste si na nohy položiť závažie - dávajte si však pozor. Napriek tomu, že to vyzerá jednoducho, tento cvik dá telu poriadne zabrať.

Neprehliadnite: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

O stoličku

Posledný cvik nielenže vyformuje stehná a zadok, ruky a zároveň aj bruško. Chrbtom si sadneme k stoličke, pričom sa jej chytíme zozadu dlaňami. Pri zdvihnutí sa by sme mali mať narovnané lakte a naše telo by malo byť v pozícii pripomínajúcej stôl. Zdvihneme Vystriedame pravú nohu a zdvihneme ju čo najvyššie. Po piatich opakovaniach nohy prestriedame a vrátime sa opäť do polohy sedu. Toto všetko zopakujeme minimálne 15 krát.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe