Presunúť na hlavný obsah

Beh sa stáva čoraz vyhľadávanejšou aktivitou. Ako však pri ňom spáliť čo najviac kalórii?

Lifestyle

V čase, keď sú po celom Slovensku zavreté fitnes centrá, sa mnoho ľudí dostáva k behu - či už preto, aby si vylepšili svoju kondičku alebo svoju postavu.

Intervalový tréning 

Vedeli ste, že pri klasickom behu síce spaľujete kalórie, no pri tom intenzívnejšom, intervalovom dokáže neželané tuky spaľovať aj niekoľko hodín po? Znie to síce rozprávkovo, no je to skutočne tak a práve preto je tento typ behu považovaný za najväčšieho pomocníka pri chudnutí. V prvom rade je veľmi dôležité povedať, že pred takýmto typom tréningu je potrebné rozcvičiť sa nielen bežným strečingom, ale aj miernym poklusom. V skratke intervalový beh totiž znamená striedanie intenzívnych a menej intenzívnych fáz - napríklad 15 sekúnd šprintu následne so 60-timi sekundami rýchlej chôdze. Na začiatok vám stačí len západ intervalov - čiže tri, štyri opakovania, ku ktorým môžete postupom času pridávať sekundy šprintu neskôr aj opakovaní. Okrem toho, že už po niekoľkých týždňoch zbadáte na svojej postave viditeľné rozdiely, vám táto aktivita pomôže vybudovať skutočne dobrú kondíciu. Praktizujú ju aj modelky z Victoria's Secret v rámci pravidelného tréningu, či vrcholoví športovci. Dajte tomuto behu tak šancu aj vy!

Prečítajte si: Kombinácia cvikov, ktoré formujú a pomáhajú spaľovať: Element na ceste za perfektnou figúrou je jasne definovaný

Beh do kopca 

Ruku na srdce - koľkokrát ste sa vyhli vyvýšenému terénu len preto, že ste sa báli, že vám vaša kondícia nebude stačiť? Nepochybne, beh do kopca je náročný, no zároveň sa považuje aj za oveľa efektívnejší než beh po rovinke, a tak by ste si ho mali zaradiť do svojich bežeckých plánov aspoň raz do týždňa. Výhodou tohoto typu behu je to, že vám dokonalo vyformuje nielen svaly na nohách, ale aj zadku. Rozhodne však nezačínajte s ťažkými vyvýšeninami, práve naopak - všetko pomaly a pekne zľahka. Inak sa vám beh sprotiví. 

Cviky na koniec

Aj keď bývate po behu zničené, mali by ste sa doraziť aspoň niekoľkými jednoduchými cvikmi. Beh je totiž klasickou, kardio aktivitou a pokiaľ sa nevenuje intenzívnym tréningom, do vášho plánu by malo patriť aj zopár silových cvičení. Platí totiž, že čím viac svalov človek má, tým rýchlejšie funguje aj samotný metabolizmus človeka - čím spaľujeme viac kalórií a tuku. Nie je nutné, aby ste cvičili s činkami alebo inou záťažou, po behu kľudne vystačí aj zopár jednoduchých cvikov s vlastnou váhou. Ideálne sú napríklad cviky či kľuky.

Neprehliadnite: Znovuzrodenie tela: Menšie brucho, pevnejší zadok a hladšia pokožka za 5 dní

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe