Presunúť na hlavný obsah

5 tipov pre krásne a upravené ruky počas celého roka: Manikúra, ktorá vám jednoznačne zdvihne sebavedomie

Krása

Mať pekné a upravené nechty je vizitkou sebavedomej ženy. Inšpirujte sa manikúrou, ktorá je decentná, elegantná no hravá zároveň.

Nápadité a hravé a zároveň zdravé a prirodzené to sú najväčšie hity tejto sezóny. Tento rok sa vo svete beauty ako aj manikúry, tak aj make-upu odštartoval v pestrých a sýtych farbách, ktoré sú sebavedomé a plné charakteru. Na ústupe sú naopak pastelové farby, ktoré nahradila stále neustúpujúca francúzska manikúra. 

Profi trend tip!

"Spojenie tohtoročného najväčšieho trendu, s práve overenou klasikou, v podobe francúzskej manikúry, s farebným tipom (zakončením nechtu) je absolutný trend, roku 2021 a naozaj nepoznáme nikoho, komu sa nepáči. Čo je skvelé, je fakt, že vyzerá perfektne aj na krátkych nechtoch, takže nie je potreba gelových či nadrábaných nechtov a preto aj napriek sviežemu a štýlovému looku, budú nechty vyzerať prirodzene a neprehnane. Za nás sú to teda určite sýte farby typu žltá, či parížska modrá a myslíme si, že tak skoro neodídu aspoň nie tento rok," prezrádza majiteľka prestížneho salóna DNJ DNA a odborníčka na krásu Karolína Volkov.

5 tipov pre upravené ruky

1. Žiadna manikúra, nie je dobrá manikúra

Pri oddychu od salónov krásy, si to uvedomilo pravdepodobne mnoho z vás. Najprv vám napadlo, že pauza od gel laku padne dobre a potom sa nechty začali štiepiť a lámať. Toto je úplne prirodzené, nakoľko sú nechty z dlhodobého nanášania gel lakov oslabenejšie a tenšie a preto potrebujú ochrannú vrstvu, ktorú im práve gel lak zabezpečuje na to, aby sa neštiepili. Samozrejme, ale chápeme, že pokiaľ chcete nechty spevniť, riešenie nie je plátať ich záplatou.

Prečítajte si: Peeling môže pleti viac uškodiť, než pomôcť. Pred jeho aplikáciou je potrebné vyvarovať sa častým chybám

"Z toho dôvodu odporúčame, že ak si od tzv. business manikúry (gel laku), ktorý je taký obľúbeny preto, že vydrží dlhšie a netreba manikúru tak často navštevovať, rozhodnete dať pauzu, dbajte na ochranný, či najlepšie výživný lak a to nanášaním každých pár dní (3-5). Samozrejme pri novej vrstve, starú odstránte, pokiaľ nechtovú platničku neochránite, je takmer isté, že “ nové nechty “ si nevypestujete."

2. Správny tvar nechtov, dopomôže k celkovému vzhľadu a elegancii vašich rúk a takisto vie veľa vypovedať o vás ako o osobe

"Obdĺžnikový tvar je vhodný pre serióznejšie povahy a prospieva útlejším rukám, nakoľko ich vzhľad predĺžuje a “zväčšuje“. Mandľový tvar je pre hravejšie povahy, ktoré su radi upravené a napomáha optickému predĺženiu ruky. Oválny tvar neurazí nikoho a vyzerá dobre na každom type ruky, ale odporúčame ho ženám, ktoré majú predĺžené nechtové lôžko - práve na tých vyzerá najlepšie."

3. Masky na ruky ? Áno aj to už existuje. 

A každý dermatológ vám povie, že práve na rukách sa naše vrásky, prejavia najskôr. Preto si je potrebné ruky a ich pokožku pestovať podobne ako aj dekolt. Momentálne sa trh roztrhol s návlekmi na ruky, napustenými množstvom prospešných látok a salóny krásy ich zaraďujú medzi svoje ošetrenia, priplaťte si ich alebo kúpte na domov, oplatí sa to.

4. Krém na ruky ako základ

Pokiaľ sú zábalové masky na ruky pre vás veľký žrút času či peňazí, ktorý si momentálne nemôžete dovoliť nezabúdajte na neustálu hydratáciu a to hlavne teraz keď je mydlo a dezinfekcia na prvom mieste.

"Samozrejme, že tieto prostriedky ruky vysušujú a pravé suchá pokožka ma sklon k tvorbe vrások. Krém na ruky je momentálne dôležitejší ako kedykoľvek predtým."

5. Nebojte sa návštevy manikérky, vie čo robí

V dobe uvedomelého života, nám záleží na tom, čo na svoje telo aplikujeme a akým spôsobom, idú dopredu aj technológie a zloženia jednotlivých produktov na nechty.

"Manikúra a dokonca ani gel lak, nemusí byť žiaden kompromis, s vašim životným štýlom, každá dobrá manikérka vie zabezpečiť manikúru, ktorá bude vhodná pre váš typ nechtov a tak aj pre vaše osobné a životné presvedčenie. Vývoj produktov je naozaj závratný a ich škodlivosť je menšia ako mnoho, z našich každodenných aktivít. Zabudnite na predsudky, voči návšteve špecialistky. Mnohokrát manikúra rieši aj zdravotné ťažkosti, ktoré nie je dobre zanedbávať a manikérka ich odhalí skôr ako vy sama."

Neprehliadnite: Podbradok či dvojitá brada minulosťou: Dokážete sa ich zbaviť aj neinvazívne a natrvalo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe