Presunúť na hlavný obsah

Investičné šperky, ktoré posunú celý outfit do iného levelu: Jeden takýto generačný klenot sa oplatí mať v rodine

Móda

Vášmu outfitu pridajú na atraktivite, skvele ho dotvoria, pridajú vám na sebavedomí a navyše majú veľkú pridanú hodnotu.

Šperky v každom jednom období, dotvárali outfit a robili ho skutočne výnimočným. Hovorí sa, že v rodine, by mal byť vždy akýsi generačný šperk. Taký, ktorý odovzdá matka dcére a tá zase svojej. Jeho hodnota sa rokmi zachováva a zároveň sa zvyšuje jeho unikátnosť. My sme sa so štylistkou Michaelou Sabolovou rozprávali o ich výnimočnosti a aj o tom, ako ich nosiť k bežnému outfitu.

Rodinné poklady sa dedili celé stáročia a boli zárukou akéhosi spoločenského statusu

Šperky sú schopné zdôrazniť jedinečnosť štýlu majiteľky a pozdvihnúť celý outfit na novú úroveň. Nestrácajú svoju hodnotu ani po rokoch a sú vyhľadávanou formou uloženia peňazí. Už od nepamäti si totiž ľudia, uvedomovali cenu drahých kovov, a preto ich starostlivo uchovávali pre ďalšie generácie. Rodinné poklady sa dedili celé stáročia a boli zárukou akéhosi spoločenského statusu

Aj dnes by sme sa mali na šperky dívať ako na investíciu do budúcna. Väčšinou ide o originálny šperk s aspoň jedným väčším kameňom. Mal by mať atraktívny nadčasový dizajn, ktorý odoláva módnym trendom, aby dokázal osloviť aj budúce generácieDôležité je precízne ručné spracovanie, medzinárodné certifikáty a záruka dôveryhodného renomovaného výrobcu s tradíciou.

"Pri tejto príležitosti by som rada upozornila na základné pravidlá nosenia šperkov. Malo by byť dodržané “pravidlo troch”, čo znamená, nikdy nie viac ako tri šperky naraz. Čím vačšie sú šperky, tým menej by ich malo byť."

"Ďalším pravidlom je, že by ste nemali miešať niekoľko kovov a druhov kameňov v jednom outfite. Opatrne by sa mali kombinovať aj drahokamy a polodrahokamy. V ideálnom prípade by mali šperky dopĺňať vaše oblečenie."

Či sa rozhodnete pre prsteň, náušnice, náhrdelník, brošňu alebo náramok, hlavným predmetom investície je vzácny kameň, ktorý je do nich osadený. Jeho hodnota sa líši v závislosti od veľkosti, farby, kvality a ďalších kritérií, či druhu kameňa. Medzi najcennejšie, už stáročia jednoznačne patria diamanty. 

"Zlaté nášnice, prstene, prívesky a náhrdelníky s diamantnmi, skrášlia nositeľku, ale stanú sa aj rodinným klenotom. Brošne sa tiež pokladajú za krásny doplnok pre ženu. Je to dekoratívny šperk, ktorý nádherne dopĺňa rôzne saká či topy, ktoré vďaka nim získavajú úplne iný nádych. Cenné a hodnotné brošne, majú v sebe vsadené vzácne kamene, ostávajú v rodine po generácie a dedia sa."

S pravými perlami tiež nemôžete šliapnuť vedľa, pristanú každej  žene a ak sú doplnené o diamanty získate neodoľateľný nadčasový šperk v podobe náušníc, náramku alebo perlového náhrdelníka.

Perly môžete kombinovať takmer s akýmkoľvek štýlom oblečenia. Za svoj talizman ich považovala aj módna návrhárka Coco Chanel.

"Cenu každého šperku zvyšuje aj originalita v podobe modelu od známeho dizajnéra. Šperk vyrobený na mieru je vždy hodnotnejší. Zaujímavé sú i šperky, ktoré ste si navrhli vy sami – sú originálne a pre vašu rodinu jedinečné. Takýto spôsob výroby bol známy kedysi v mnohých dynastiách a tradícia rodinných šperkov, sa už objavuje aj u nás."

Záleží len na vás, aký kúsok si vyberiete a v akom stave ho budete udržiavať. Ak sa rozhodnete pre kvalitný šperk, s precíznymi vyhotovením, získate okrem štýlového doplnku aj výbornú investíciu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe