Presunúť na hlavný obsah

Vegan friendy: Aj manikúra sa môže niesť v tomto duchu a navyše byť rovnako štýlová

Krása

Práve definícia slov cruelty free, či vegan sa aj v oblasti starostlivosti o nechty, čoraz častejšie skloňuje. Pozrite sa, ako takúto manikúru rozoznáte od klasickej a v čom pre vás bude prínosom.

Pohodlne sa aplikuje, dobre drží, navyše vyživuje nechty zvnútra

Ak aj vy hľadáte v oblasti manikúry, zdravšiu alternatívu, práve vegánska môže byť vaša cesta. Označuje sa tiež ako cruelty free, produkty, ktoré sa pri nej používajú nie sú testované na zvieratách, sú bezpečné a ohľaduplné k našej planéte. A čoraz častejšie, nájdete túto možnosť nielen na poličkách v drogériách, ale aj v salónoch krásy. 

Neprehliadnite: VIDEO: Pôvabná Keira Knightley opäť zahviezdila: Uprostred noci rozohráva hru zvádzania

Laky sa pohodlne aplikujú, dobre držia, navyše vyživujú nechty zvnútra a vyzerajú skvele. Obsahujú  často repkový olej, pupalkový, extrakty z byliniek ako harmanček, či šalvia.  

Laky sú navrhnuté tak, že prepúšťajú vzduch a vlhkosť. Týmpádom nezaťažujú nechtové lôžka. Tie totiž potrebujú mať vzduch, aby nám samotné nechty rástli kvalitnejšie.

Inšpirujte sa: Sviatočné looky, v ktorých zahviezdite: Nemusí to byť prehnané, stačí vždy siahnuť po jednom beauty produkte

Ide v podstate o akýsi ohľaduplný a holistický prístup, vrámci manikúry. Práve to je podstatné. Snaha je zlepšiť aj samotnú kvalitu nechtov a pomôcť ich regenerácii.

Vo farbách sa nemusíte vôbec obmedzovať. Nájdete su široké spektrum od metalických, pastelových, prírodných,  po žiarivé s vysokým leskom. 

Pokiaľ chcete ísť vegánskou cestou, pozrite si zloženie laku, ktorý si idete aplikovať. Nemal by totiž obsahovať 16 látok. Formaldehyd, formaldehydové živice, ethyl tosylamide, acetón, xylén, trifenylfosfát, toluén, gáfor, bisphenol A, ftaláty, glycol ether série E, sulfáty, nonylphenol, ethoxylate, parabény, sulfáty a vyhýbajte sa aj pridanej parfumácii.

 

- Najčítanejšie -