Presunúť na hlavný obsah

Najväčší požierač tukov a zbraň proti vysokému tlaku: Spálite pri ňom až o 70% viac ako pri klasickom behu

Zdravie

Spaľuje tuky neskutočne veľkou rýchlosťou a výsledky tak vidíte už po pár dňoch. Prichádza obdobie, kedy tieto pohyby môžete vyskúšať aj vy.

Po tom, čo sa uvoľnili opatrenia, mnohí z nás zistili, že home office, ktorý nahradil každodenný pohyb, nám pribalil každý deň nejedno kilo navyše. Najlepším športom, ktorý môžeme praktizovať z dlhodobého hľadiska spaľovania tuku je jednoznačne beh. Odporúča sa pri tom bežať pomalšie, ale dlhšie, aby dochádzalo k účinnému spaľovaniu. Chudnete na celom tele, nehovoriac o zdravotných benefitoch behu. Posilňovanie imunity, kardiovaskulárneho systému, znižovanie vysokého krvného tlaku, prevencia proti úzkosti a depresiám. 

Prečítajte si: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Nečudo, že si beh získal srdcia pomerne slušného počtu ľudí po celom svete. My dokonca odporúčame obmeniť klasický beh za aqua jogging. Sezóna leto je za dverami a kedy, keď nie teraz využiť vodné športy na obmenu vášho tréningového plánu a fitnes rutiny. 

Aqua jogging alebo beh vo vode

Beh alebo striedavá chôdza s behom je najlepšie kardio, ktoré si môžete dopriať v snahe striasť zo seba všetky prebytočné tukové zásoby. Vo vode to však naberie ešte lepšie grády. Aqua jogging je čoraz populárnejší a funguje veľmi efektívne. Najideálnejšie podmienky sú, keď vám siaha voda aspoň do pása. Pri cvičení sa využívajú špeciálne pásy, ktoré nadľahčia telo a asi už tušíte a tušíte správne, že tieto pohyby sú tak v porovnaní s klasickým behom šetrnejšie k vašim kĺbom. Ženy, ktoré tak nemajú ideálne proporcie váhu, môžu uvažovať v prípade behu nad takouto alternatívou. Dobre tiež urobíte, keď si zaobstaráte topánky vhodné na tento šport pod vodou. 

Mohlo by vás zaujíímať: Kombinácie potravín, ktoré zdvojnásobia vaše chudnutie: Nahromadené tuky na bruchu sa ihneď začnú rozpúšťať

Spálite až o 70% viac ako pri klasickom behu

Tieto pohyby sú teda jednoduchšie pre pohyb a došľap chodidiel. Keďže je však voda hustejšia ako vzduch, namakáte sa viac a tým aj spaľujete viac energie a tukov. Rovnako ako pri klasickom behu, aj pred aqua joggingom je dôležitý strečing. Po skončení cvičenia vo vode tiež, aby nedochádzalo k skracovaniu svalov. Toto aeróbne cvičenie sľubuje krásne vyrysovanú postavu a okrem toho prispieva k budovaniu vášho imunitného systému a kardiovaskulárneho tiež.