Presunúť na hlavný obsah

Tajomstvo kontroly hmotnosti: Udržiavajte v rovnováhe prísun kalórií a množstvo telesnej aktivity

Chudnutie a diéty

Ak sa chcete dopracovať naozaj k vytúženej figúre, o ktorej roky snívate, dôležité je mať pod kontrolou vlastnú váhu. Práve to môže byť cesta k úspechu.

Tajomstvo kontroly hmotnosti

Každý rok sa na trhu objaví množstvo nových bestsellerov, ktoré ponúkajú expresné zhadzovanie hmotnosti, doslova na počkanie. Zaručený plán na chudnutie je však len jeden, pokiaľ sa nechcete dopracovať po pár týždňoch k jojo efektu. A je oveľa jednoduchší ako ste zrejme predpokladali. 

"Udržiavajte v rovnováhe váš prísun kalórií a množstvo telesnej aktivity. To je úplný základ, na ktorom dokážete aj z dlhodobého hľadiska stavať a skutočne funguje," vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

To, že takýto proces si vyžaduje odriekanie a disciplínu je samozrejmé. V tomto smere naozaj platí, že nič nie je zadarmo. Dobrá rada odborníčky je - prestaňte pátrať po nejakom revolučnom zázraku, ktorý vám celú cestu k vysnívanej figúre uľahčí. Stavte skrátka na overené veci, ktorých efekt vidieť v dlhšom časovom horizonte, no ich výsledok nemá obmedzenú dobu trvanlivosti. 

"Uvedomte si, že každé ľudské telo je strojom, ktorý spaľuje pohonné látky. Keď ich však prijimete príliš veľa a nespálite ich, začnú sa ukladať vo forme tukových zásob. Ak sa teda chcete priberaniu vyhnúť, musíte spáliť, to, čo prijmete. Pokiaľ chcete schudnúť, potrebujete sa jednoducho dostať do kalorického deficitu."

Čítajte tiež: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

"Ak sa vám nechce riešiť kalorické tabuľky, sledujte si svoju hmotnosť na váhe a na základe nej, si buď v strave niečo pridajte alebo uberte, alebo zvýšte fyzickú aktivitu. Odvážte sa vždy ráno. Ak ste na dobrej ceste, vrámci skladby jedálnička a pohybu, vždy uvidíte úbytok približne 200 g. Samozrejme toto číslo je čisto orientačné."

Tá rovnica je jednoduchá - pokiaľ cvičíte často môžete si dovoliť aj viacej jesť. Ak máte pohybovej aktivity menej aj denný príjem kalórií, treba usmerniť smerom nadol. 

Neprehliadnite: Ak priberáte na bruchu, vyskúšajte JEDEN cvik: Cvik so záťažou v sede má super rýchly účinok

Doprajte si dostatočné množstvo ovocia a zeleniny. Toto majte v chladničke vždy v zásobe, keď vás prepadne vlčí hlad. Na dané situácie je skvelá napríklad mrkva. Musíte sa skrátka snažiť svoje telo prevychovať a to bude chcieť aj istú dávku odriekania. Ak máte počas krízových momentov, tendencie zjesť balík chipsov, či čokolády na posedenie, tieto potraviny vôbec nemajte doma. To je najlepší recept. Vrámci pohybu je skvelý beh, či aerobik, keďže pri nich spálite naozaj veľké množstvo kalórií. 

"To čo potrebujete pri cvičení je zvýšiť svoj tep na 60 až 70% maxima, približne na tridsať minút, každý druhý deň. Keď chcete zistiť svoj maximlálny srdcový tep, odčítajte svoj vek od čísla 220."

Vybudujte si nový životný štýl, ktorého súčasťou je dodrživanie zdravého jedálnička a optimum pohybovej aktivity. Vtedy to bude fungovať a výsledky uvidíte oveľa skôr ako ste zrejme predpokladali. Tak čo, idete do toho s nami? 

Skúšate pri chudnutí diéty?

spolu hlasovalo 44 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe