Presunúť na hlavný obsah

V hlavnej úlohe dekolt. Číslo podprsenky viete zväčšiť aj prirodzeným spôsobom, treba sa však držať jednej veci

Lifestyle

Plný dekolt a výrazné krivky sú ženskou zbraňou, ktorou sa do istej miery môže pýšiť každá z nás. Čo však robiť v prípade, ak vás príroda až tak neobdarila?

Napriek tomu, že vývoj našich fyzických predispozícií máme daný v génoch, faktom je, že si zmenou životného štýlu vieme dopomôcť. Tak, ako si pravidelným cvičením a zdravou stravou vie aj na kilá náchylnejšia žena vytvarovať štíhly driek, si vie dopomôcť aj k vysneným krivkám. Samozrejme, žiadne zázraky nemožno očakávať, no prírodnou cestou dosiahnete sa k želanému výsledku dostanete o čosi bližšie. 

Ženské hormóny ako základ 

Dekolt sa vyvíja najmä v čase puberty a jeho veľkosť závisí od viacerých faktorov. Okrem spomínaných génov ovplyvňuje veľkosť našej podprsenky aj dávka ženských hormónov. Aj keď ich máme všetky, faktom je, že niektoré ženy trpia nadbytkom mužského hormónu, čo sa často prejavuje nežiadúcim ochlpením alebo problematickou pleťou. Práve to je dôsledkom menšieho estrogénu, z ktorého naše telo čerpá pri raste pŕs. 

To býva hlavným dôvodom, prečo sa väčšine žien po nasadení antikoncepcie zväčší nielen veľkosť podprsenky, ale aj panvy či zadku. Na tejto báze však účinkujú aj bylinky, ktoré možno dodávať telu v podobe čajov či špeciálnych odvarov. Fungujú práve na princípe podpory rastu prsnej žľazy kvôli fytoestrogénom, rastlinnej látke, ktorá sa dokáže viazať na príslušné receptory v tele - a tým pádom si ju organizmus vie premeniť na ženský hormón. 

Prečíajte si: 10 minút cviku, vďaka ktorému dosiahnete najideálnejšie proporcie: Svoje nové telo si zamilujete

Bylinka ázijskej medicíny

Angelika čínska, rastlina, ktorá je niekedy označovaná ako ženský ženšen, sa najviac vyskytuje v ázijských krajinách, kde na jej využitie aj prišli. Napriek tomu je bežne dostupná aj na Slovensku a jej využitie je naozaj všestranné. Zatiaľ čo jej lístky možno využívať pri dochutení jedla, jej koreň vie poslúžiť na vylúhovanie čaju.

Okrem iného so sebou nesie angelika čínska hneď niekoľko ďalších výhod - týkajúcich sa najmä ženských problémov. Pomáha pri silnej a bolestivej menštruácií, obnoveniu hormonálnej rovnováhy, ale zároveň posilňuje lymfatický a kardiovaskulárny systém. 

Jej účinky sú viditeľné už do dvoch týždňov, no ak vám ide o väčší dekolt, je potreba aj pravidelne cvičiť. Práve spevnenie kože a podporovanie elasticity je totiž ďalším obrovským faktorom, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri raste poprsia.

Neprehliadnite: Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe