Presunúť na hlavný obsah

Behanie v jeseni poskytuje omnoho viac výhod než v lete. Správnou technikou dokážete spáliť oveľa viac kalórií

Lifestyle

Napriek tomu, že leto je definitívne za nami, udržiavať formu by sme mali aj pod vrstvami oblečenia. Ako docieliť vysnívanú postavu pomocou jedného z najobľúbenejších športov, behu?

Napriek tomu, že sa viditeľnosť cez dni pomaly, no určite skracuje, jeseň býva najobľúbenejším časom bežcov. Niet sa čomu čudovať - horúce dni nahrádza sychravé počasie, ktoré často umožňuje podať oveľa lepší a kvalitnejší výkon. Na to je však potrebná nielen správna technika, ale aj príprava a v neposlednom rade malé triky, ktoré umožnia vyťažiť z behu čo najviac. 

Prečítajte si: Najväčší spaľovač tukov: Tréningový plán pre ženy na stratu hmotnosti, ktorý zostavil fitness tréner

Správna strava je dôležitá 

Neznamená to, že máte striktne zosekať svoj jedálniček a zo dňa na deň zmeniť svoj životný štýl od základov. Faktom však je, že ťažké či pírliš kalorické jedlá vám pri behu neurobia dobre. Približne polhodinu pred behom by ste si mali dopriať ovocie, ktoré vám dokáže dodať energiu potrebnú pre čo najlepší výkon.

Odporúča sa napríklad banán alebo jablko - pokiaľ nemáte alergiu či iné ťažkosti, ovocie by malo vaše telo počas športu bez problémov tráviť a navyše si z neho odobrať potrebné hodnoty. Aby ste svoj organizmus naopak po športe upokojili, doplňte si magnézium. To je najmä pri náročnejších výkonoch povinnou jazdou. 

Vrstvy oblečenia 

Na to, aby sme spálili čo najviac kalórií, je potrebné vydať zo seba čo najväčšiu energiu - a to minimálne v podobe polhodiny. Technika, ktorá vám pomôže zbaviť sa nadbytočných kíl, by tak mala spočívať v princípe vytrvalostných behov. Zabudnite na rýchlosť, zamerajte sa na o čosi dlhšiu trasu, než naposledy - a postupne pridávajte. Jeseň je v tom úžasným pomocníkom, nakoľko sa vaše telo kvôli vrstvám oblečenia spotí a tým pádom zbaví nechceného tuku o čosi viac. V tomto prípade platí, že čím viac, tým lepšie. Samozrejme to netreba preháňať.

Aby ste dosiahli čo najrýchlejší efekt, odporúča sa behať tri až štyrikrát do týždňa. Doprajte vašim svalom odpočinok, no zároveň budujte svoju kondíciu, nakoľko sa podľa odborníkov práve tú oplatí v jeseni trénovať. Intervalové behy si nechajte na leto a začnite pomalým tempom na piatich kilometrov, ku ktorým budete postupne pridávať o zopár desiatok metrov viac. 

Neprehliadnite: Pre nohy ako z magazínu sa nemusíte zodrieť v posilňovni: Vyskúšajte túto kombináciu troch cvičení

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe