Presunúť na hlavný obsah

Yogalates ako cesta k perfektnému telu: Sila, ohybnosť, správne držanie tela a ubýtok na váhe v krátkom čase

Chudnutie a diéty

Keď sa chcete dopracovať k sexi krivkám, no záleží vám na tom, aby ste pri cvičení venovali pozornosť aj svojej mysli, určite skúste yogalates. Cvičenie, ktoré je aktuálne v Európe a Amerike veľkým hitom, lebo pomáha riešiť množstvo vecí v jednom.

Pohyb, ktorý vás privedie k telu snov

Zumba, pilates, jóga, TRX, tabata, to je len časť pohybových aktivít, ktoré sú v poslednom čase v kurze. Okrem nich však na veľkej popularite získava aj yogalates. Ak ste o tomto type cvičenia doteraz nepočuli, je čas to zmeniť.

Ide o spojenie hatha jógy a pilatesu. Pokiaľ chcete zhodiť nejaké kilá navyše, zlepšiť si fyzickú kondíciu a zároveň vám záleží aj na vašom duševnom zdraví, toto je cesta. 

Neprehliadnite: Poznajte dôverne reč tela. Ako spoznáte, či sa niekomu páčite alebo či vám klame?

Yogalates je dokonalý funkčný tréning, počas ktorého využijete naťahovacie prvky z jógy, meditáciu a zároveň však potrápite aj svoje telo. Za týmto cvičením, stojí inštruktor pilates a jogín Jonathan Urla, ktorý sa práve obľúbenú hatha jógu, rozhodol skombinovať s pilatesom z jednoduchých dôvodov. 

Chcel ženám časovo tréning uľahčiť, zjednodtiť a dopriať im ho zároveň čo najviac efektívny, vo všetkých ohľadoch.  

Yogalates je ideálnym spojením medzi telom, mysľou a dýchaním. Samotné cvičenie kladie dôraz na flexibilitu, správne dýchanie a budovanie sily pohybom.

Nepotrebujete žiadne pomôcky, stačí vám pohodlné oblečenie a podložka. Na úvod vždy začínate prepracovaným strečingom, ktorý neskôr prechádza do náročnejších jógových pozícií. Posilňujete najmä brušné svaly, pracujete na dobrom držaní tela, zlepšuje sa vaša sila a ohybnosť, takisto samozrejme aj fyzická kondícia.

Mohlo by vás zaujímať: Vaša reč tela niekedy prezradí viac, ako by ste chceli: Na tieto gestá si pri konverzácii dajte pozor

Zároveň yogalates vedie k lepšej koncentrácii, psychickej pohode a akémusi pocitu uzemnenia. Už počas jednej hodiny dokážete spáliť viac ako 600 kalórií a to rozhodne nie je zanedbateľné číslo. Tak čo, idete to skúsiť?

Venujete sa cvičeniu pravidelne?

spolu hlasovalo 57 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe