Presunúť na hlavný obsah

Poznajte dôverne reč tela. Ako spoznáte, či sa niekomu páčite alebo či vám klame?

Zábava

Vedeli ste, že väčšia časť komunikácie prebieha priamo naším telom? Ak sa ju naučíte dekódovať, nielenže predídete nedorozumeniam, ale zároveň si dokážete získať priazeň iných či čítať medzi riadkami.

Prekrížené ruky 

Jedna z najľahších pozícií naznačuje, že sa človek, s ktorým momentálne komunikujete, necíti komfortne. Môže to byť z dôvodu nepríjemnej témy alebo prostredia, v ktorom sa nachádzate, isté je však, že daný človek má potrebu brániť sa. Uzatvára sa taktiež pred svetom, a tak nečakajte, že vám o sebe prezradí niečo viac.

Nakláňanie a zakláňanie sa

Ak s niekým vediete rozhovor a máte pocit, že sa daná osoba nakláňa smerom ku vám, znamená to, že ste si získali jej priazeň. Tento pohyb, ktorý ako ľudia robíme zcela nevedome, naznačuje, že je druhá osoba pripravená nadviazať s vami blížší, dôvernejší kontakt. Naopak - ak máte pocit, že sa od vás niekto odkláňa, je to presne naopak - nezaujímate ho vy, alebo v lepšom prípade, len daná téma. 

Prečítajte si: Ako spoznať neveru podľa horoskopu: Panny ochladnú, Strelci vás začnú zahŕňať pozornosťou

Vypínanie hrudníka a upravovanie vlasov

Keď ste si u muža všimli tento typ pohybu, je jasné, že sa mu páčite. Prirodzene sa vám totiž snaží ukázať svoju silnú stránku a zároveň chce pôsobiť čo najatraktívnejšie a najmužnejšie. Výnimkou pri týchto gestách nie sú ani letmé dotyky, ktoré z času na čas praktizujeme aj my, ženy.

Časté prižmurovanie očí

Už sa vám stalo, že niekto počas rozhovoru príliš prižmuroval oči? Aj keď sa to môže javiť ako pozitívny signál, nie je to tak. Ľudia, ktorí majú prižmúrené oči v skutočnosti nevnímajú to, čo hovoríte a snažia sa pôsobiť len slušným dojmom. Naopak, ak niekoho naozaj zaujímate a chce vám venovať čo najviac svojej pozornosti, jeho oči sú v prirodzenom tvare. Podobne to je aj so samotnými zreničkami. Keď sa niekomu páčite, jeho zreničky sú rozšírené, v prípade, že je na vás nahnevaný alebo vám len nechce venovať pozornosť, sú jeho zreničky malé.

Pohyb pier

Pery sú základným nástrojom neverbálnej komunikácie. Práve na nich sa totiž podvedome sústreďujeme spolu s očami najviac. Netreba zrejme opisovať, že ak sa nám niekto pozerá na pery, znamená to, že nás túži pobozkať. Vedeli ste však, že ak si ich niekto hryzie, v skutočnosti to neznačí žiadnu vášeň, ale nespokojnosť? Naopak, ak si ich niekto nenápadne pri vás olizuje alebo ich drží dlhší čas pootvorené, ukazuje tým túžbu po vás.

Neprehliadnite: Spôsob, akým nosíte kabelku vypovedá o vašej povahe: Čo to o vás prezradí?

Chránenie krku

Keď klameme, náš tep sa zrýchli, čo sa prejaví napríklad aj na našom dýchaní - dýchame plytkejšie a rýchlejšie, než zvyčajne. Práve pri tomto konaní sa snažíme podvedome chrániť náš krk tým, že sa ho dotýkame. Dávajte si však pozor, nemusí ísť len o typické držaniu krku a jeho takzvané chránenie. U žien to kľudne môže značiť aj opravovanie šperkov či hranie sa s nimi, zatiaľ čo je u mužov bežná napríklad kravata či napravovanie goliera.

- Najčítanejšie -