Presunúť na hlavný obsah

Mala som nadštandardné vzťahy so svojím šéfom: Nikdy by mi však nenapadlo, ako ďaleko to môže zájsť

Sex a vzťahy

Alexandra sa dostala k dobrej práci a k šéfovi, s ktorým si tykala. Bez toho, že by si to uvedomovala, sa ich pracovné vzťahy stali neštandardnými. Hoci ju priatelia a rodina upozorňovali na to, že to nebude robiť časom dobrú atmosféru, brala to na ľahkú váhu. Neskôr sa o ich slovách presvedčila.

Alexandra išla pracovať do firmy muža, s ktorým mal jej otec spoločné záujmy a stretávali sa na rôznych akciách. Chcela preraziť v reklamnom priemysle, a jej otec sa jej postaral o dobrý flek, ako sa hovorí. Jej šéf bol od nej o skoro 17 rokov starší, skoro čerstvý 50-tnik. Ona nemala ešte ani tridsať, ale keďže sa poznali, predpokladala, že spolu budú vychádzať aj pracovne.

Vidina rodinného života v nedohľadne, chcela som zapracovať aspoň na kariére

„Najskôr sa všetko zdalo byť skvelé. Práca bola zaujímavá, bavila ma, snažila som sa. So šéfom Peťom, ako som ho oslovovala, hoci bol odo mňa o 17 rokov starší, som si skvele rozumela a vždy si vypočul moje nápady. Naviac skvelý plat bol čerešničkou na torte. V duchu som ďakovala otcovi, že sa napokon do toho zaplietol a prácu u Peťa mi vybavil. Bohužiaľ, ale inak ako cez známosti sa dnes k dobrému fleku nedostanete, takže som sa chopila príležitosti, pretože predsa len už mám pred tridsiatkou, žiadneho partnera a deti na obzore, chcela som teda zapracovať aspoň na svojej kariére,“ objasňuje na úvod naša známa Alexandra.

Mohlo by vás zaujímať: Môže vám vianočný večierok zaistiť povýšenie? Ja som zistila, že áno, a to len kvôli tejto jednej veci

Kolegyne mi dávali jasne najavo, čo si o mne myslia, no zmenil sa aj môj šéf

No po asi dvoch mesiacoch začala Alexandra pociťovať negatívne emócie, závistlivé pohľady a ohováranie zo strany kolegýň. Tie jej začali jasne dávať najavo, že sa tam ocitla cez známosť a miestami jej pripadalo, že si myslia, že niečo s Peťom aj má, že je jeho milenka: „Dokonca som to raz započula aj na vlastné uši a poriadne som im vynadala. Ony však pokračovali vo svojich antipatiách ku mne aj ďalej. No neboli to len kolegyne, ale niečo sa zmenilo aj na našom vzťahu s Peťom. Postupne som sama začala pociťovať, že je ku mne ústretovejší, dokonca mi dáva voľno z práce. Keď potrebuje ísť na pracovnú večeru, vždy ma osloví, aby som mu robila gardé. Popravde mi to najskôr lichotilo, veľa som sa dozvedela z pracovnej stránky, tak som to vítala. Koniec koncov doma ma nikto nečakal,“ pokračuje v rozprávaní ďalej. Avšak už vtedy ma rodina a priatelia upozorňovali, aby som mala k Peťovi skutočne len profesionálny vzťah a správala sa ako jeho zamestnankyňa, nie aj ako jeho priateľka, bútľavá vŕba a mnohé ďalšie tituly.

Čítajte tiež: Vzťah na pracovisku ma priviedol takmer do šialenstva: Nemuselo sa to stať, ak by som dokázala hovoriť nie

Ani ja ani môj šéf nerátal s tým, že budem mať priateľa

Všetko sa zmenilo, keď sa v Alexandrinom živote úplnou náhodou objavil jeden muž, ktorý ju očaril natoľko, že sa rozhodla dať ich vzťahu šancu. Bol od nej len o málo starší, ale rozhľadený, pohľadný a mali rovnaké názory na život: „Nerátala som s tým, že budem zrazu zadaná a pravdepodobne ani môj šéf, ktorý ma presne od tej chvíle, ako ma videl vystupovať pred prácou z Radovho auta začal doslova šikanovať. Zrazu som stratila svoje výhody v práci, správal sa ku mne odmerane, ale aj drzo, dokonca mi dával schválne na starosť veci, ktoré ani neboli v mojej kompetencii. Samozrejme, keď ma na ne nechal samu, potom sa sťažoval, že sa už nesnažím, že to je zle vypracované. Kolegyne jasali, že sa ku mne takto správa, pretože na mňa dokonca aj nakričal pred všetkými. Nakoniec mi pred všetkými pripomenul, že je môj šéf a nech mu láskavo prestanem tykať, pritom to sám odo mňa chcel,“ vysvetľuje vývin udalostí Alexandra.

Neprehliadnite: Hneď po narodení dcérky som si začala so svojím šéfom: Keď na to prišiel môj muž, neuveríte, čo urobil

Všetko rozhodla táto jedna nepríjemná situácia

Nakoniec to všetko vyvrcholilo nepekným incidentom, kedy Alexandra ostala dlhšie v práci, aby urobila zase niečo, čo nemala robiť a Peťo tam bol tiež s ňou: „Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo. Zrazu sme od pracovných vecí celkom odbočili a on sa ku mne priblížil. Vraj čo vidím na tom svojom novom objave, že keby som mu dala šancu, mala by som sa oveľa lepšie po všetkých stránkach. Na to sa ma začal dotýkať a pokúsil sa ma k sebe pritiahnuť aj pobozkať. Automaticky som ho od seba odstrčila a vybehla. Na druhý deň som už ani neprišla. Otcovi som povedala len to, že sa tam necítim príjemne kvôli kolegyniam, a preto odchádzam do inej práce, Radkovi som povedala pravdu a zakázala sa k nemu priblížiť. Nechcela som situáciu ešte viac vyostrovať. Hoci ho to stálo nemálo síl, aby tam nešiel,“ uzatvára Alexandra svoju skúsenosť a tiež priznáva, že hranice medzi ňou a Peťom boli od začiatku zle nastavené a ku vzťahu k šéfovi je lepšie držať sa celkovo profesionality, aj keď ho poznáte osobne. Alebo najlepšie hľadať takú prácu, v ktorej sa neocitnete v nadštandardnom vzťahu so šéfom.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus