Presunúť na hlavný obsah

Môže vám vianočný večierok zaistiť povýšenie? Ja som zistila, že áno, a to len kvôli tejto jednej veci

Partnerské vzťahy

Niektoré momenty dokážu zmeniť náš život. A hoci to neplánujeme, obrátiť ho hore nohami. Laura o tom vie svoje...

Roky som sa cítila nedocenená

Eva mala vyštudované právo a zložené koncipienstké skúšky. A hoci bola vo svojom fachu naozaj dobrá, stále nemala na starosti vlastných klientov, aj keď mala na to všetky predpoklady. Vyzeralo to, že jej šéf má z toho celkom obavy. Zrejme sa bál, že by stratil naozaj dobrú asistetku, nakoľko Eva mala skutočne veľmi dobré schopnosti. Myslelo jej to, ľudí dokázala presvedčiť, nechýbal jej zmysel pre humor a šarm.

Prečítajte si: Pánska jazda pred svadbou sa mi stala osudnou: Keby som tušila toto, nikdy by som na ňu svojho muža nepustila

”Mňa moja práca naozj veľmi bavila a napĺňala. Už na škole som patrila skôr do kategórie ”šprtov”, len sa všetci smiali, že mám ako bonus anjelskú tvár a dokonalé telo. Aj keď ja sama som sa tak nevnímala, okolie ma častovalo práve takýmito poznámkami. Prirodzene to človeku lichotí, no mojou ambíciou bolo dokázať viac. Chcela som byť proste vo svojom obore dobrá a úspešná. A bola som pre to ochotná urobiť čokoľvek.” 

Naozaj som čakala niečo celkom iné

Eva sa každý deň snažila viac a viac a nedokázala pochopiť, prečo to jej šéf nedocení. Všetko sa však zmenilo po vianočnom večierku, ktorý organizovala ich kancelária. "Okrem mojich kolegov tam bolo aj množstvo stálych klientov, ktorých sme pravidelne zastupovali. Mnohých som dôverne poznala a vedela som o nich takmer všetko. Ako to už na párty býva, alkohol tiekol vo veľkom, ľudia sa zabávali a do tejto kategórie som patrila aj ja. Môj šéf sa začal ku mne správeť veľmi priateľsky, nešetril lichôtkami a pochopila som veľmi dobre o čo mu ide. Chcel aby sme sa spolu vytratili a strávili noc. Hoci nemal priateľku ani rodinu a takisto som mala už v sebe akúsi hladinku, razantne som odmietla. Mala som zásadu, že s nadriadeným si za žiadnych okolností nezačnem. Nechápavo na mňa hľadel, urazil sa odišiel." 

Neprehliadnite: Muži v tomto znamení sú najlepší milenci: Priťahujú ich ženy, ktoré nečakajú len na mužskú iniciatívu

"Predpokladala som, že druhý deň ma bude čakať na stole výpoveď, no vnútorne som sa s tým zmierila. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď mi ukázal zoznam mojich vlastných klientov a povýšil ma. Nerozumela som tomu, pýtala som sa, čo tak odrazu, no povedal mi, že to nechce riešiť. Hoci doteraz neviem, čo bolo skutočným dôvodom, som so sebou spokojná. Aj s tým, že som ho dokázala odmietnuť...”

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus