Presunúť na hlavný obsah

V čase pred Vianocami som zistila niečo vážne z mojej minulosti: Napadlo by vám, že sa vám môže niečo takéto stať?

Sex a vzťahy

Laura sa tesne pred Vianocami dozvedela niečo, čo pred ňou jej matka tajila. Hoci sa kvôli tomu na ňu hnevala, bola do toho zapletená aj tretia osoba, o ktorú mala strach. Preto sa rozhodla, že bude mlčať. No nakoniec sa pravdu dozvedela.

V maminej skrini som pred Vianocami objavila tajomstvo 

Moja kamarátka Laura mi takto pred rokom rozpovedala svoj príbeh, s ktorým sa potrebovala zdôveriť. Vypočula som si ju a s jej dovolením vám teraz rozpoviem, čo závažné sa dozvedela tesne v čase pred Vianocami, akú chúlostivú vec, ktorú pred ňou a jej otcom matka celý jej život tajila: „S mojimi rodičmi nežijem už od svojich osemnástich. Dnes mám 25 rokov a takto pred rokom som sa dozvedela tajomstvo, čo mi nabúralo celý môj život. Takto pred rokom som u mamy u nás doma len tak z nostalgie hľadala staré fotografie, ktoré som napokon našla v jej spálni v skrini. No okrem nich sa na mňa skoro skotúľala aj ďalšia škatuľka s nejakými starými listami. Hoci som si povedala, že je to mamino súkromie a isté medze by sa nemali prekračovať, poznáte to... zvedavosť bola silnejšia,“ prezrádza na úvod Laura, ktorá bola z obsahu tých listov celkom šokovaná.  

Mohlo by vás zaujímať: Táto jedna téma bola u manžela tabu: Po rokoch som sa takto dozvedela, čo je vo veci a prečo o nej odmieta hovoriť

Mama mala mimomanželský pomer 

Z ich obsahu sa dozvedela, že jej mama mala milostný pomer v čase, keď už žila s jej otcom. Podľa dátumu to však bolo na začiatku ich manželstva ešte pred jej narodením. Z listov, ktoré písala jej mama dotyčnému mužovi, bolo nad slnko jasnejšie, že bola skutočne veľmi zamilovaná, rovnako aj ten muž: „Nechápala som to. Ešte aj dnes po 25 rokoch sa mi zdalo, že naši majú krásne manželstvo. Ani z detstva si nespomínam, že by sa predo mnou hádali, že by boli nešťastní... Boli sme podľa mňa celkom normálna rodina, ktorej členovia sa skutočne ľúbili,“ pokračuje moja kamarátka, ktorá v tej chvíli nechápala, ako to mohla jej mama urobiť jej otcovi. 

Čítajte tiež: Nadviazala som vzťah s najlepším priateľom môjho otca: Keď to celé prasklo, nebol však nahnevaný otec, ale matka

Viac som nebola dcérou svojho otca 

Obsah ďalšieho listu ju však celkom dostal. Bol to list adresovaný dotyčnému od Laurinej mamy, ktorý bol síce napísaný, ale neodoslaný. V ňom dotyčnému mužovi, milencovi oznamovala, že majú spolu dcéru Lauru, ktorá má ešte len pár mesiacov a veľmi sa na neho podobá: „Ten list bol o mne, o mojom pôvode. Môj otec zrazu nebol môj otec a matka nám celý život klamala. Od zúfalstva, sklamania a hnevu som sa matke týždeň ani neozývala. Potom som si začala utrieďovať myšlienky. Chcela som mamu konfrontovať, ale bála som sa toho, čo ešte sa dozviem a ako to okrem mňa zasiahne môjho otca, ich manželstvo. Nechcela som rozbiť našu krásnu rodinu. Je pravda, že obaja sa ku mne správali úžasne. Vždy som aj s otcom, aj s mamou mala veľmi blízky vzťah, o to viac to zabolelo. Potom nastal čas Štedrého večera a ja som sa rozhodla mlčať, aspoň zatiaľ. Kvôli zachovaniu rodiny, ale aj otcovi, pretože som nechcela, aby prestal byť mojím otcom, nechcela som ho raniť,“ objasňuje Laura, ktorej Vianoce a Štedrý deň prebehli tak ako každý rok, v láske a porozumení, hoci s nevypovedanými vecami. 

Neprehliadnite: Moja mama odmietala môjho partnera: Keď som zistila, prečo má také nevhodné správanie, pochopila som jednu vec

Nakoniec mi rodičia povedali pravdu 

Dnes je to už rok a samozrejme, že zvedavosť Lauru nepustila, tak po novom roku matku konfrontovala. Na jej počudovanie, si prizvala k ich rozhovoru aj jej otca. Vysvitlo, že mama bola skutočne na začiatku manželstva stále zamilovaná do iného muža, s ktorým napokon udržiavala istú dobu aj milostný pomer: „Ten muž z listov, bol skutočne môj otec a zomrel krátko pred mojím narodením, čo však mama netušila, keďže potom s ňou prerušil všetky kontakty. Nakoniec ho po rokoch vypátrala a zistila, že mal rakovinu. Matka si však myslela, že ju už viac prestal milovať a tak dala šancu svojmu manželstvu, ktoré vzišlo z počinu jej rodičov. Nakoniec si s otcom k sebe našli cestu. Najprekvapujúcejšie bolo, že otec o jej zlyhaní vedel. Vedel aj to, že nie som jeho a predsa ma ľúbil a jej odpustil. Hoci to bolo pre mňa bolestné, nakoniec to našu rodinu nezničilo a ja som sa rozhodla nechať minulosť minulosťou,“ uzatvára svoj príbeh moja kamarátka Laura.

- Najčítanejšie -