Presunúť na hlavný obsah

Môj otec si začal po rozvode s mojou spolužiačkou z výšky: Dozvedela som sa to tesne po škole

Feminity

Po skončení vysokej školy nastala v živote Katky zásadná zmena. Taká, s ktorou nepočítala ani v tých najhorších predstavách. A jej život sa obrátil odrazu naruby.

Mohlo by vás zaujímať: Stará láska nehrdzavie a Alena o tom vie svoje: Kvôli prvej láske bola ochotná obetovať aj manželstvo

Katka mala prekrásne detstvo. Jej rodičia si skvele rozumeli, vychádzali, nikdy medzi nimi neboli nejaké konflikty. Vyzerali ako ideálna rodina. Chodili na dovolenky, trávili veľa času spoločne. Problém však nastal potom, čo sa Katka odsťahovala z domu, keď odišla na výšku. Jej rodičia po odchode dcéry, odrazu zistili, že už vôbec nemajú veľa spoločných záujmov. Celý ich svet sa totiž dovtedy točil len okolo Katky. Počas tých 24 rokov akosi zabudli budovať vzťah medzi sebou. 

To čo sa stalo by jej ani vo sne nenapadlo

Katka toto zvláštne fungovanie medzi rodičmi nijako nevnímala. Myslela si, že je medzi nimi všetko v poriadku. O to viac zostala v šoku, keď sa jedného dňa objavil vo dverách jej otec s tým, že sa s mamou idú rozvádzať. ”Povedal mi, že je to dlhodobý stav a nedokážu už spolu fungovať. Zostala som v šoku. Vôbec som nevedela, ako mám na túto situáciu reagovať. Pre mňa mama s otcom vždy patrili k sebe. Nedokázala som si predstaviť, že nebudú spolu.” To však Katka ani len netušila, že nejde o jediné ”prekvapenie”, ktoré ju čakalo.  

Nemohla som uveriť, že toto urobil môj otec

Rozvod medzi Katkinými rodičmi prebehol pomerne rýchlo, nakoľko už nemali malé deti. Jej mama sa nedokázala však s novou situáciou vysporiadať rovnako, ako Katka sama. Jediný, kto to niesol celkom s nadhľadom bol Katkin otec. ”Nerozumela som tomu, že to vôbec nerieši. Tváril sa, ako keby sa nič nestalo.” Táto jeho zmena ukrývla tajomstvo, o ktorom sa Katka dozvedela úplnou náhodou. Na káve s najlepšou kamoškou zistila to čo veru nepotrebovala počuť. Jej otec randí s babou z ich školy. Katkinou bývalou spolužiačkou, ktorú roky nemohla vystáť. ”Hana bola typická zlatokopka. Vždy randila so staršími mužmi sa vôbec sa tým netajila. Pripadalo mi absurdné, že môj otec si začal s niekým v mojom veku a navyše s povesťou, akú Hana mala. Keď som sa ho narovinu opýtala, čo na nej vidí, povedal mi, že nevie. Vraj už s mamou medzi sebou nemali žiadnu vášeň a práve tú pri Hane našiel. Nevedela som sa s tým zmieriť. Pohádli sme sa a on odišiel. Ubehli štyri roky a ja s otcom nie som vôbec v kontakte. Neviem mu odpustiť, že vymenil moju mamu za mladší model a vôbec si neuvedomil, čo tým spôsobí mne aj jej. Ak jemu nezáleží na nás nechcem už o ňom počuť..."

Inšpirujte sa: Nevadilo mi, že chcel mať rozlúčku so slobodou: Netušila som však, že jedna noc všetko zmení

Diskusia k článku

comments powered by Disqus