Presunúť na hlavný obsah

Tieto veci ste o budúcom kráľovi, princovi Williamovi zrejme netušili: Čo formovalo jeho život a aká je jeho veľká vášeň?

Zahraničné celebrity

Čoraz častejšie sa v médiách skloňuje nástupníctvo princa Williama na trón už v blízkom čase. Teda oveľa skôr ako sa predpokladalo. Čo ste zrejme o budúcom kráľovi netušili?

Pre princa Williama bude nasledujúce obdobie zrejme turbulentné. Je prvým v poradí na britský trón, potom, čo sa jeho otec, kráľ Karol III., stal hlavou britskej monarchie po smrti kráľovnej Alžbety II.. Aj keď nie je hneď jasné, aké nové povinnosti bude mať zatiaľ princ z Walesu, niet pochýb, že počas tohto prechodného obdobia, budú oči verejnosti upreté práve na neho. 

Zaujíma vás, čo sa skrýva za zdržanlivým a trochu vážnym správaním princa Williama? Zistite niekoľko málo známych faktov a dôverných informácií o ňom.

Je prvým budúcim kráľom, ktorý sa narodil v nemocnici

Takmer od okamihu svojho narodenia, začal princ William pripravovať pôdu pre ďalšiu generáciu moderných panovníkov. Jeho matka, princezná Diana, navždy zmenila spôsob, akým rodia kráľovské ženy. Princ William sa stal prvým budúcim následníkom trónu, ktorý sa narodil v nemocnici, Lindo Wing of St. Mary’s Hospital v Londýne.

Neprehliadnite: Po výsmešných obvineniach prehovorila údajná milenka princa Williama: Je alebo nie je Rose Hanbury rivalkou princeznej Kate?

Toto odštartovalo novú tradíciu, keď sa princ Harry a všetky tri deti princa Williama a Catherine, princeznej z Walesu, narodili v Lindo Wing. Tradíciou sa stalo aj fotenie novorodencov a ich rodičov na schodoch nemocnice.

Bol pilotom leteckej záchrannej služby

Po vojenskej kariére sa princ William nevzdal lietania. Namiesto toho pracoval v službách ako letecký záchranár, pilot vrtuľníka, pričom po boku zdravotníkov a lekárov zachraňoval životy. Pripustil však, že nebolo vždy ľahké byť svedkom toho, čo videl.

Otcovstvo ho zmenilo

To, že sa stal otcom princa Georga, po ňom princeznej Charlotte a princa Louisa,  Williama trochu zjemnilo. 

"Nikdy som sa príliš netrápil kvôli veciam, ale teraz veci, ktoré sa dejú po celom svete a okolo nás, vnímam oveľa intenzívnejšie. Uvedomujete si, aký je život vzácny a že je to veľký dar vidieť vyrastať svoje deti."

Často znovu prežíva smrť svojej matky

Princ pripúšťa, že tieto emócie môžu mať niečo spoločné so stratou vlastnej matky, princeznej Diany, v jeho 15 - tich. 

"Vracia ma to rovno späť k mojim emóciám, keď moja matka zomrela. Je to bolesť ako žiadna iná. Nemyslím si, že sa to niekedy úplne vylieči."

Chcel zachrániť princeznú Dianu

Princ William tiež povedal, že by si želal, aby mohol urobiť viac pre záchranu svojej matky, ktorú prenasledovali novinári a paparazzi, keď zomrela. 

"Cítim sa veľmi smutný a stále sa cítim veľmi nahnevaný, že sme neboli dosť starí na to, aby sme mohli urobiť viac, aby sme ju ochránili, ani dosť múdri na to, aby sme zakročili a urobili niečo, čo by pre ňu mohlo veci zlepšiť."

Ťažké skúsenosti, ktorými si princ William prešiel, sú jedným z dôvodov, prečo je veľkým zástancom iniciatív v oblasti duševného zdravia. 

Čítajte tiež: Kráľovská rodina mala drsný začiatok roka 2024 a chce, aby všetko bežalo ako predtým: Za bránami paláca to vraj ale vrie

Je mimoriadne športovo nadaný

O princovi Williamovi je známe, že miluje surfovanie. Je to jeho obrovská vášeňZároveň ide o jednu zo záľub, ktorú britská kráľovská rodina robí vo svojom voľnom čase. Je však celkovo športovo nadaný, má rád aj  futbal a pólo. Keďže je ľavák, to mu spočiatku sťažovalo hranie póla, pretože paličku môže držať iba pravá ruka. Ale naučil sa to a je v tom naozaj skvelý!