Presunúť na hlavný obsah

Kráľovská rodina mala drsný začiatok roka 2024 a chce, aby všetko bežalo ako predtým: Za bránami paláca to vraj ale vrie

Zahraničné celebrity

Kráľovská rodina vraj chce vykonávať svoje povinnosti ako zvyčajne, a to aj napriek skutočne drsnému začiatku tohto roka. V kuloároch sa ale šepká, že za bránami paláca sa energia presunula a je tam akási ponurá atmosféra a to hneď z viacerých dôvodov.

Jedno nemilé prekvapenie za druhým 

Napísať hneď zostra, že tento rok 2024 bol pre kráľovskú rodinu skutočne náročným, je ešte priskoro. No rozhodne majú za sebou „drsný začiatok“ nového roka a sú v centre pozornosti médií, ale aj verejnosti a fanúšikov ešte viac ako predtým. Najskôr operácia brucha princeznej Kate, ktorú bližšie nešpecifikovali. V tom istom čase bolo verejnosti oznámené, že menší zákrok musí absolvovať aj samotný kráľ Charles III. O niekoľko dní vyšlo najavo, že kráľ má rakovinu, ktorú tiež bližšie nešpecifikovali.

Aby toho nebolo málo, Sarah Ferguson, vojvodkyňa z Yorku, švagriná kráľa Charlesa III. informovala o tom, že má rakovinu kože. Naozaj smutné, keď si spomeniete, že len pár týždňov pred týmto vyhlásením, porazila rakovinu prsníka, a rakovina si k nej opäť našla cestu. No a len o mesiac neskôr Thomas Kingston, ktorý bol manželom kráľovskej sesternice, Lady Gabrielle, spáchal samovraždu a to len vo veku 45 rokov. Na jednu rodinu skutočne dosť, čo poviete? 

Mohlo by vás zaujímať: Skutočný dôvod, prečo strávil princ Harry s chorým otcom tak málo času: Vraj bol požiadaný o odchod potom, čo pobúril Camillu

Camilla a William, a teraz už len William zachraňuje situáciu

Hoci sú z kráľovskej rodiny, aj oni sú len ľudia z mäsa a kostí. Ochorenia či iné tragédie nehľadia na tituly, peniaze či rod. Napriek týmto starostiam, ktoré kráľovská rodina prežíva, sa snažia pokračovať v plnení si svojich povinností. Predovšetkým kráľovná Camilla a princ William, ktorí museli na seba prebrať väčšinu povinností kráľa a princeznej z Walesu. Ako uvádza kráľovský expert, Richard Eden, vo svojom podcaste Palace Confidental, tým, že kráľovná odišla na týždňovú dovolenku, William je v súčasnosti najvyšším pracujúcim členom kráľovskej rodiny v službe, a jediným zo štyroch najvyšších pracujúcich členov kráľovskej rodiny. 

Čítajte tiež: Princ William sa cíti „vinný a nahnevaný“: Útoky na princeznú Kate porušujú sľub, ktorý dal jej rodičom

Pod drobnohľadom, v zajatí špekulácií 

No kráľovský expert, vo svojom podcaste  tvrdil a to, že aj keď sa snažia tváriť, že idú ďalej, za bránami paláca to údajne vrie a nie je tam práve najlepšia atmosféra. Momentálne čelia veľkému tlaku, pretože Kate sa stále akoby schováva. Ľudia už hľadajú dôvody, pre ktoré to robí. Jedným z nich je okrem jej operácie brucha aj údajná nevera princa Williama, kvôli ktorej sa chce princezná vraj rozviesť. Potom je tu fotografia ku dňu matiek, ktorú mal urobiť princ William a palác uverejniť, ale veľa vecí na nej nesedí, akoby išlo o podvrh. William bol tiež len pred viac než týždňom kritizovaný za to, že sa nezúčastnil spomienkovej bohoslužby svojho krstného otca, gréckeho kráľa Konštantína. Uviedol len, že sa nezúčastní z osobných dôvodov. Fantázia však pracuje na plné obrátky a všetky oči sa naďalej upierajú na to, čo sa to vlastne v kráľovskej rodine deje.

Neprehliadnite: Skrytá moc za korunou: Vnútorné fungovanie kráľovskej rodiny, v sebe zahŕňa šokujúce tajomstvá, ktoré vyplávali na povrch

Nepochybne  nie je za bránami paláca všetko v poriadku, no zatiaľ všetci zaryto mlčia a ponechávajú tak priestor ďalším a ďalším špekuláciám.  

Myslíte si, že britská kráľovská rodina niečo pred verejnosťou a fanúšikmi skrýva?

spolu hlasovalo 173 ľudí

Áno
142
Nie
31