Presunúť na hlavný obsah

Skrytá moc za korunou: Vnútorné fungovanie kráľovskej rodiny, v sebe zahŕňa šokujúce tajomstvá, ktoré vyplávali na povrch

Zahraničné celebrity

Kráľovská rodina má status, ktorý si zachováva roky a navonok sa vždy snaží pôsobiť, čo najideálnejším dojmom. Nie je však všetko také dokonalé ako sa zdá. Niektoré veci, ktoré sa odohrávajú vo vnútri tejto bunky sú naozaj šokujúce.

Snaha o prezentáciu v najlepšom svetle a zatajovanie skutočností

Najspornejšie obdobie v histórii Windsoru zahŕňa abdikáciu Edwarda VIII a jeho následný život ako vojvodu z Windsoru spolu so životom ženy, pre ktorú sa vzdal trónu - Wallis Simpson. Z tohto obdobia historici najviac sledovali záznamy z niekoľkých mesiacov v roku 1940, keď vojvoda žil v Portugalsku, predtým ako bol odoslaný na Bahamy ako generálny guvernér. Všetko, ostatné, čo sa v tomto čase dialo Windsorovci čo najdôkladnejšie vymazali a mali na to vraj veľmi pádny dôvod. Už vtedy by koruna bola ohrozená.

"Kráľovská rodina je skutočným nepriateľom histórie. Neexistuje oblasť, kde by boli obmedzenia a úpravy také prísne. Mnohé veci sa snažia skryť a nechcú dovoliť, aby vyplávali na verejnosť."

Neprehliadnite: Ikonická Olivia Culpo si prešla anorexiou, šikanou aj depresiami: Navonok predstierala, že je všetko skvelé, vo vnútri bola na dne

Extrémne nároky a prehnaný strach o seba

V pozícii panovníka sa kráľ Charles našiel, no zároveň je na všetkých okolo mimoriadne náročný. Tak ako mal prehnané nároky na princeznú Dianu a vyžadoval od nej 100% fungovanie v pozícii manželky a matky, neskôr to chcel aj od svojich synov. Kvôli jeho nárokom Diana trpela poruchami príjmu potravy, utiekala sa k sebapoškodzovaniu a chcela v určitých chvíľach zomrieť. A o tom sa aj v paláci hovorilo celkom intenzívne.

Od útleho detstva bol aj na princa Harryho aj Williama vyvíjaný veľký tlak. Charles od nich požadoval obrovské nasadenie v každej jednej oblasti a to aj na úkor vzťahov medzi chlapcami a ním. Rovnako má aj dnes extrémne nároky na svoju manželku Camillu aj personál. Skrátka bol tak vychovávaný. 

"Stále pracuje. Sedem dní v týždni. Každú chvíľu vám môže k niečomu čo si zmyslí zavolať. Tempo je dosť intenzívne a ovplyvňuje to aj jeho súkromný život. To tak však bolo vždy" prezradil Valentine Low autor knihy Dvorania pre The Times.

Sám má o seba prehnaný strach a na každú svoju pracovnú cestu, kde je zásobovanie krvou otázne, vždy nosí svoje osobné vrecia s krvou. Aby ste však mohli urobiť transfúziu krvi, musíte mať po ruke lekára a preto ho osobný lekár sprevádza naozaj takmer všade.

Šikana a napäté vzťahy medzi členmi rodiny

Šikanovanie Meghan Markle v paláci vraj bolo ku koncu ich pôsobenia v Británii na dennom poriadku. Dokonca to pociťovala nielen zo strany kráľovnej, ale i Kate, Williama a zamestnacov, ktorí sa delili na dva tábory. Buď jej chceli pomôcť a verili jej obavám, alebo tam boli ľudia, ktorí čokoľvek, čo povedala považovali za výmysel. 

"Tí, ktorí s ňou kedysi pracovali boli takí rozčarovaní, že začali mať podozrenie, že aj jej najúprimnejšie prosby o pomoc boli súčasťou premyslenej stratégie, ktorá mala jediný cieľ. Jej odchod z kráľovskej rodiny."

Harry vraj o odchode z kráľovskej rodiny otca informoval len prostredníctvom emailu, kráľovnej sa to pokúsil povedať osobne. Aj to svedčí o tom, aký má v reáli vzťah s vlastným otcom. Hoci kedysi naozaj Charlesovi išlo o to, aby pôsobili na verejnosti šťastne.

Neprehliadnite: Najsledovanejšou ženou na Instagrame je speváčka, ktorá kvôli nemu trpela depresiami: Už odmieta byť za dokonalú

Mnoho vecí, ktoré sa dejú za dverami paláca sú diametrálne rozdielne od toho, čo sa dostane na verejnosť. Harry raz povedal, že to čo občas číta v novinách je ilúzia a nikto nevie ako to všetko naozaj je. Okrem tých, čo v tom fungujú denne.