Presunúť na hlavný obsah

Kráska s modrou krvou si vzala muža "drsniaka": Príbeh lásky kráľovninej vnučky a Mika Tindalla odštartoval v pube

Zahraničné celebrity

Meno Zary Tindall, pôvodne Phillips, nie je až tak známe, no v prostredí britskej kráľovskej rodiny mu prislúcha patričná dôležitosť. Ide i prvú vnučku nebohej kráľovnej Alžbety II., najdlhšie vládnucej panovníčky v dejinách Spojeného kráľovstva. Zarino meno nie je výrazné, pretože od žien s modrou krvou sa líši. A iný je aj jej príbeh lásky.

Jediná dcéra kráľovnej Alžbety II. - Anne Elizabeth Alice Louise Mountbatten-Windsor - priviedla na svet dve deti. Ako prvého syna, tri roky po ňom dcéru. Dievčatko dostalo meno Zara. 

Netrvalo dlho a Zara sa zviditeľnila nevídaným spôsobom. Bola to vášeň k jazdectvu, ktorá ju pohltila natoľko, až prerástla do profesionálnej úrovne. Už ako 24-ročná mala v rukách zlato z európskeho šampionátu, pričom neskôr okrem iných výhier získala striebornú olympijskú medailu v kategórii jazdectva. 

Osudový muž do života úspešnej jazdkyne vstúpil v novembri v roku 2003. Práve prebiehali majstrovstvá sveta v ragby, keď obaja zavítali do jedného z pubov v austrálskom Sydney. Mike, bývalý hráč ragby, v ňom vtedy spolu s partiou zapíjal svoje vyradenie z ragbyového tímu a Zara v tom čase cestovala po svete a v podniku sa jednoducho zastavila. Zoznámili sa cez Zarinho bratranca - princa Harryho. Športovci si hneď padli do oka. 

Už o pár mesiacov - v apríli - bol ich vzťah oficiálny, bok po boku sa začali prezentovať na verejnosti. "Nikdy predtým som nebol zamilovaný," povedal Mike pre Hello! "Ale Zara je láska môjho života. O tom niet pochýb." 

Po svadbe sa stali trojnásobnými rodičmi

Svoju veľkú, životnú lásku sa rozhodli aj spečatiť. Rok po zásnubách bola svadba. Manželské sľuby si Zara Phillip a Mike Tindall vymenili v roku 2011 za účasti svojich najbližších. V porovnaní s inými kráľovskými svadbami bola tá ich v Edinburghu o čosi skromnejšou a súkromnejšou záležitosťou. Ženích si dokonca odmietol dať napraviť niekoľkokrát zlomený nos. 

Prečítajte si: J Lo a Ben Affleck, ale aj Christine Taylor a Ben Stiller dali láske druhú šancu: Po rozchode reštartovali dlhoročné manželstvo

Ďalším významným rokom v ich spoločnom živote bol rok 2014, kedy privítali prvé dieťa - Miu Grace Tindall. Keď malo dievčatko dva roky, Zara opäť otehotnela. Bohužiaľ, potratila. Po bolestivej strate to ale manželia nevzdali. Druhé dieťa sa im narodilo v roku 2018, Mia sa tešila zo sestričky Leny Elizabeth. O tri roky bola už aj Leny staršou sestrou, Zara vynosila pod srdcom chlapca, ktorému spolu s Mikeom vybrali meno Lucas Philip. 

Prečítajte si: Tieto krásky s modrou krvou zdobí doplnok, ktorý monarchia neakceptuje: Pravidlo neporušila len Meghan Markle