Presunúť na hlavný obsah

Druhé dieťa prišlo neplánovane, známa moderátorka mala prirodzené obavy: Tie sa rozplynuli hneď, ako si uvedomila nasledovné

Slovenské celebrity

Príchod druhého dieťaťa nebol pre Soňu Skoncovú prechádzkou ružovou záhradou. Počas tehotenstva ju trápilo viacero vecí, medzi nimi aj obavy, či a ako zvládne dve malé deti. Po pôrode si ale uvedomila zásadnú a vôbec najkrajšiu vec.

Obľúbená moderátorka Soňa Skoncová má v rámci slovenského šoubiznisu jeden z najstabilnejších vzťahov. So svojím partnerom Robom Reisom je už cez 20 rokov, dali sa dokopy ako tínedžeri.

Po rokoch spoločného života sa rozhodli pre rodinu. Ich prvý syn, ktorý dostal meno po otcovi - Robko - prišiel na svet v marci 2021 a čonevidieť tak oslávi svoje 2. narodeniny. Zdravý chlapček bol pre Soňu a Roba splneným snom.

Už dva mesiace je Robko veľkým bračekom. Soňa porodila svoje druhé dieťa - dievčatko Elizu - posledný deň v roku 2022. "Niet krajších príbehov než tých, ktoré píše sám život. Pod mojím srdcom rastie zázrak a Robko bude veľký brat," napísala moderátorka, keď cez Instagram oznámila druhé tehotenstvo. Neskôr priznala, že bolo neplánované a vskutku náročné. 

"Druhé tehotenstvo v závese za prvým a zároveň každodenné naháňanie batoľaťa je náročné. Fyzické zmeny, keď som v treťom mesiaci vyzerala ako v šiestom, emočné výbuchy a celodenná únava, ktorá nedovoľuje užiť si nový zázrak tak, ako by si zaslúžil - sú dôvody, prečo je moje druhé tehotenstvo vyčerpávajúce," povedala na rovinu Skoncová. 

Prečítajte si: Z dcéry Romany Škamlovej vyrástla éterická víla: Sára by o pár rokov mohla zabojovať o korunku rovnako ako jej mama

Moderátorku prirodzene trápili obavy. "Budem mať dostatok energie, aby som im obom zniesla aj modré z neba? Ako ich budem uspávať? Ako ich utíšim, keď budú plakať obaja naraz? Nebudem jedného zanedbávať - na úkor druhého?" pýtala sa seba samej Soňa. 

Prvotné obavy vystriedal pokoj na duši

"Robko okúsil čaro prvorodeného. Tešila som sa z každého kopanca v brušku, z každého momentu, keď otvoril očká, a aj z každého prekvapenia v plienke. Čoskoro uplynie druhý mesiac od narodenia dcérky a jedno je isté - Eliza nemá mamu len pre seba. Má však oveľa viac. Má brata a jeden pre druhého sú si darom. A po ďalšie, má mamu, ktorá je oveľa viac v pohode s dvomi deťmi ako bola len s jedným," uviedla obľúbená moderátorka. 

Prečítajte si: ​Známy moderátor má doma tri princezné, ktoré sú takmer totožné: Podoba jeho staršej dcéry na manželku je dychberúca

Pre Soňu bol napokon druhý pôrod "akýmsi znovuzrodením pokojnejšej matky". "Poviete si, to je jasné, lebo už si profík v prebaľovaní, kŕmení a kúpaní. Ale to nie je dôvod môjho (s)pokojného nastavenia. Pohľad na mojich dvoch potomkov, ktorí sú k sebe tak láskaví, nežní a srší z nich čistá láska, ma ubezpečuje, že všetko je v poriadku. Som si istá, že my, mamy, dokážeme deliť lásku medzi všetky svoje deti a každé jedno z nich milovať celým svojím srdcom. Iní zase hovoria, že láska sa nedelí, ale násobí. Nech je to akokoľvek, ja som vďačná, že aj keď mám len jednu náruč, tak dokážem objať obidvoch naraz," opísala Skoncová. 

- Najčítanejšie -